12:18, 14 листопада 2022 р.
Саміт G20. Ось що потрібно знати про саміт у понеділок
Президент Байден і його китайський колега Сі Цзіньпін у понеділок проведуть свою першу особисту зустріч як вищих лідерів, оскільки відносини між двома країнами перебувають на найнижчому рівні за півстоліття, на тлі поглиблення напруженості через Тайвань, технології, війну в Україні та різко розходяться у баченнях глобального порядку, повідомляє Дейком.
Саміт в Індонезії, напередодні зустрічі лідерів Групи 20 (або G20), відбувся через кілька місяців після того, як Китай розмахував своїм військовим потенціалом, щоб задушити Тайвань, а Сполучені Штати запровадили ряд заходів експортного контролю, розроблених для того, щоб перешкодити здатності Китаю виробляти найсучаснішу продукцію. комп’ютерні чіпи. Пан Байден назвав Китай стратегічним супротивником із «наміром змінити міжнародний порядок», тоді як пан Сі попередив про дедалі небезпечніший світ, у якому неназвані вороги — імпліцитно Сполучені Штати та їхні союзники — прагнуть «шантажувати». , стримувати, блокувати та чинити максимальний тиск на Китай».
Напругу посилює партнерство Пекіна з Москвою , яке залишається непохитним навіть після вторгнення Росії в Україну.
Високопосадовці Білого дому заявили в понеділок вранці, що зустріч була запланована після місяця «тихої дипломатії» та інтенсивного планування. Делікатні фінальні переговори тривали до пізнього вечора неділі після того, як президент прибув на Балі на саміт G20.
Тим не менш, очікування будь-якої істотної угоди скромні: президент і кілька високопоставлених чиновників Білого дому представили зустріч як спробу «встановити слово» між двома країнами, а не знайти спільну мову. Після цього пара не публікуватиме спільну заяву. Пан Байден має провести прес-конференцію о 8:30 ранку за східним часом після зустрічі з паном Сі.
«Ми просто повинні з’ясувати, де червоні лінії і що для кожного з нас є найважливішим у наступні два роки»,
сказав пан Байден журналістам у неділю.
Деніел Рассел, колишній високопоставлений американський дипломат, який супроводжував пана Байдена на зустрічах з паном Сі, коли пан Байден був віце-президентом, сказав, що обидві сторони прагнули «знизити температуру в перегрітих відносинах».
Що ще потрібно знати:
- Двоє чоловіків, які знають один одного з тих пір, як пан Байден був віце-президентом , розмовляли по телефону чи відео п’ять разів за останні 18 місяців. Пан Сі неодноразово застерігав пана Байдена від того, що він вважає втручанням у справи, пов’язані з Тайванем, самоврядним островом, на який претендує Китай. Обурення зросло після того, як спікер Ненсі Пелосі відвідала Тайвань у серпні, що спонукало Пекін розпочати шквал військових навчань .
- Напруженість навколо технологічних обмежень також, ймовірно, буде на порядку денному після того, як адміністрація Байдена оголосила про нові обмеження на продаж напівпровідникових технологій, які вважаються важливими для військових та економічних амбіцій Китаю.
- Американські офіційні особи будуть стежити за тим, що пан Сі говорить про Росію, і чи повторить він будь-яку версію коментарів, які він зробив цього місяця канцлеру Німеччини Олафу Шольцу, який перебуває з візитом, про те, що Китай виступає проти «загрози або використання ядерної зброї». Це було косе посилання на бряцання зброєю президента Володимира В. Путіна з тактичною ядерною зброєю під час війни в Україні, але пан Сі може вагатися критикувати пана Путіна перед паном Байденом.
- Пан Сі приходить на зустріч як найвпливовіший лідер Китаю за десятиліття , через кілька тижнів після того, як з’їзд Комуністичної партії призначив йому новаторський третій термін на посаді.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:04
20 листопада
07:05
20 листопада
20:09
18 листопада
live comments feed...