Новини компаній
17:00, 14 червня 2022 р.
Цікаві факти про вино
Новини компаній
Вино набагато більше, ніж напій. Це частина історії. Згадка про нього присутня у легендах і міфах, а й у релігійних книгах різних культур – Біблії та Корані. Ще більш незвичайний той факт, що напій має власне божество – Бахус або Діоніс.
Наука також не оминула вино стороною, вчені, які займаються його вивченням, називаються енологами, а сам напрямок – енологією. Тут ми зібрали для вас цікаві факти про найзагадковіший і найпопулярніший алкогольний напій світу.
Історія та археологія
Найдавніші знахідки, пов'язані з виноробством, відносяться до 6 століття до н. Вони були виявлені під час розкопок на території Грузії та Вірменії. У той самий час найдавніший винний льох розташовувався Єгипті.
Найдавніше з вин, що збереглися на сьогоднішній день, було створено в Римській Імперії в 325 р. до н.е. Знайшли його у будинку римського дворянина. Всього археологи виявили 16 ємностей, з яких 15 були відкриті або пошкоджені, і лише одна збереглася недоторканою. Сьогодні цей екземпляр посідає почесне місце у Історичному музеї.
До середини XVIII століття вино не розливали у пляшки. Воно зберігалося безпосередньо в бочках, а перед подачею його переливали в глеки. Цим пояснюється той факт, що перший штопор побачив світ у 1975 році.
У свій час вино виконувало роль міжнародної валюти. Його обмінювали на предмети побуту, дорогоцінні метали. Їм же платили за рабів.
Кількість згадок про напій у Біблії досягає 450.
Про дзвони келихів
Традиція злегка вдаряти келихом про інше і говорити тост перед тим, як випити, з'явився в Римській Імперії. У ті часи її сенс у тому, щоб гості не побоювалися отруєння.
У процесі «чокання» напій з одного келиха переливався на другий, таким чином, щоб вино гостей перемішалося. Якби один із присутніх підсипав отруту сусідові, отрута обов'язково потрапила б і до нього в напій.
У стародавній Елладі також існував звичай, пов'язаний з безпекою гостей і перевіркою на наявність отрути. Перш ніж розлити вино зі глека по келихах, господар повинен був першим спробувати його. Після цього решта гостей могла спокійно вживати напій.
Закони та покарання
У Римській Імперії вино було виключно чоловічим привілеєм. Якщо римлянин виявляв, що його дружина п'є «шляхетний напій», він мав повне право вбити її. Ситуація трохи покращилася в 194 р. до н.е., коли вбивство замінили на розлучення.
У кодексі Вавилонії 1800 до н.е. було сказано, що винороб, який виготовляє неякісний напій або махінації під час його продажу, повинен бути страчений через утоплення в річці.
Існує окреме прізвисько для людини, яка постійно обіцяє, що відкриє пляшку вина, але в результаті своє слово не тримає. Таких жадин-ошуканців називають корк-тизерами.
Несподівано: хто вживає найбільше вина
На сьогоднішній день державою, яка споживає найбільшу кількість вина на рік, є мініатюрний Ватикан. На рік на кожного мешканця припадає близько 74 літрів. Жителі сусідніх країн, яких цей факт неймовірно зачепив, знайшли такому феномену власне пояснення – у ватиканців маленький акциз на алкоголь, а тому місцевим жителям швидше за все активно «допомагають» туристи.
Якщо ви хочете повторити «подвиг» мешканців Ватикану або просто насолодитися пляшкою якісного та смачного вина, вам достатньо знайти в інтернеті алкомаркет Vintage. На його сторінках представлено понад 3000 видів напоїв за доступними цінами від найвідоміших виробників світу. Читайте докладний опис у каталозі та вибирайте те вино, яке стане родзинкою вашої трапези. У магазині передбачена безкоштовна доставка та консультація від професійного сомельє.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:04
20 листопада
live comments feed...