• Головна
  • На Сумщині під час локдауну будуть проводитись екскурсії лише на відкритому повітрі
14:00, 24 грудня 2020 р.

На Сумщині під час локдауну будуть проводитись екскурсії лише на відкритому повітрі

На Сумщині під час локдауну будуть проводитись екскурсії лише на відкритому повітрі

Про це повідомила під час брифінгу заступник директора Департаменту культури, інформаційної політики та туризму облдержадміністрації – начальник управління культури Олена Мельник.

«Під час локдауну заклади культури будуть закриті для відвідувачів, дозволено буде працювати лише історико-культурним заповідникам, – зазначила Олена Мельник. – На Сумщині ми маємо 3 таких заповідники – Національний заповідник «Глухів», Державний історико-культурний заповідник «Посулля» та Державний історико-культурний заповідник у м. Путивлі. Будуть дозволені екскурсії на свіжому повітрі».

Довідково. Національний заповідник «Глухів» охоплює територію 75 га центральної історичної частини та ділянки природного ландшафту м.Глухова. На балансі заповідника знаходиться 5 пам’яток архітектури: «Дворянське зібрання» (1811), «Будинок П.Лютого» (кін. ХІХ ст.), «Банк М.Терещенка» (кін ХІХ ст.), «Київська брама Глухівської фортеці» (1766-1769), «Садибний будинок Кочубеїв» (1904). До його складу входить музей археології, створений у 2008 р.

Державний історико-культурний заповідник «Посулля» утворений у 2007 році на теренах Роменського та Недригайлівського районів Сумської області. До складу заповідника входять: музей та «Євангеліє Калнишевського» останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського, перший у світі Кулішівський пам’ятник мамонту, скіфський некрополь.

На території державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі під охороною держави перебуває 35 об’єктів культурної спадщини. Територія заповідника – 225 га (72 га у м. Путивлі і 153 га у Спадщанському лісі, що за 10 км від Путивля). До категорії пам`яток національного значення належить археологічна пам`ятка Городок – дитинець давньоруського Путивля, архітектурні ансамблі діючого Мовчанського монастиря (XVI-XIX ст.) та колишнього Свято-Духівського жіночого монастиря (XVII-XIX ст.), церква Миколи Великоріцького (XVIIІ ст.). Пам'яткам історії та культури у Спадщанському лісі в 2009 р. також надано національний статус.

У складі закладу діють п’ять музеїв: Путивльський краєзнавчий музей ( філія заповідника), Музей партизанської слави, Музей зброї та військової техніки, Музей монументального мистецтва тоталітарної доби «Парк радянського періоду» в Спадщанському лісі, Музей горюнської культури (відділи) та сектор заповідника – Монумент «Дзвін скорботи» в с. Нова Слобода.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#локдаун #школярі #екскурсії #Сумщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...