08:30, 17 грудня 2020 р.
«Зарано говорити про стабілізацію ситуації» — епідеміолог про COVID-19 на Сумщині
Незважаючи на зменшення кількості підтверджених випадків інфікування COVID-19 на Сумщині, говорити про стабілізацію ситуації з епідемією ще зарано. Так вважає завідувачка відділення епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Сумського обласного лабораторного центру Галина Зайцева.
«Чи можна говорити про стабілізацію ситуації? Думаю, що ще зарано. По-перше, говорити про стійку тенденцію можна тільки тоді, коли такий рівень захворюваності буде тривати протягом двох інкубаційних періодів, а стосовно COVID — це приблизно місяць. Зараз пройшов тільки один тиждень, тому робити висновки на підставі такого короткого терміну часу не коректно», — сказала Зайцева в ефірі програми «Сьогодні.Головне».
Вона також звернула увагу на те, що є ризик поширення інфекції під час новорічно-різдвяних свят. «Тому якщо навіть зараз продовжиться зниження захворюваності, яке спостерігається протягом останнього тижня, не виключено, що після свят воно підвищиться. Все буде залежати від того, яка буде поведінка людей», — вважає епідеміолог.
Галина Зайцева підтвердила зниження кількості підтверджених випадків інфікування на добу.
«Завжди треба пам’ятати, що рівень захворюваності будь-якого інфекційного захворювання залежить він мінімум двох причин — по-перше, це природні особливості інфекції, по-друге — це вплив тих факторів, які сповільнюють поширення інфекції. Якщо говорити про природні особливості інфекції, то я нагадаю, що у нас зростання захворюваності почалось раніше. Вже з початку жовтня ми мали 1700-1800 захворілих кожного тижня. А з початку листопада у нас почалось стрімке зростання захворюваності, і тривало воно приблизно 4 тижні. За цей період щотижня хворіли від 3,5 до 5,5 тисяч осіб. До речі, це стільки ж, скільки приблизно за тиждень всіх інших гострих респіраторних інфекцій. Показники превищували загальнодержавні, і Сумська область деякий час лідирувала по захворюваності на COVID-19. Наразі спостерігається зниження захворюваності. За останній тиждень захворіло 2900 людей. Це приблизно на 50% нижче, ніж попереднього тижня», — розповіла епідеміолог.
За її словами, до лабораторного центру надходить менша кількість зразків для тестування. «Це свідчить про те, що медична мережа з настороженістю веде себе по відношенню до виявлення хворих на COVID», — вважає Зайцева.
Втім, обласний лабораторний центр має більшу потужність і спроможний проводити більшу кількість досліджень на добу, ніж раніше. "Було закуплене додаткове обладнання, деяке обладнання осучаснене, і це дало змогу пришвидшити дослідження, автоматизувати деякі процеси, і в кінцевому результаті зараз одночасно можуть працювати більша кількість бригад і, звичайно, потужність лабораторії у нас збільшилась майже вдвічі. Тому на сьогоднішній день ми можемо проводити більше досліджень і, фактично, дослідження тих зразків, які приходять до лабораторного центру, проводяться протягом дня", — говорить Зайцева.
На її думку, локдаун у січні, який ініціював уряд, в цілому може позитивно вплинути на рівень захворюваності. «Як правило, січень — це місяць підйому захворюваності на ГРВІ і грип. З епідеміологічної точки зору, будь-які заходи, якщо вони направлені на дистанціювання, позитивно вплинуть на епідемічний процес. Причому, як на COVID-19, так і інших респіраторних захворювань», — вважає Зайцева.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:06
25 листопада
14:07
25 листопада
10:09
25 листопада
11:04
20 листопада
live comments feed...