• Головна
  • Поліція отримала гаджети, на які претендували сироти та інваліди
08:30, 22 грудня 2016 р.

Поліція отримала гаджети, на які претендували сироти та інваліди

Конфісковані гаджети, на які претендували люди з особливими потребами та діти-сироти, безкоштовно передали обласній поліції. Таке рішення ухвалила комісія з розпорядження конфіскованим майном Управління ДВС Сумщини. Йдеться про 55 айфонів та 16 айпедів, які митники вилучили у квітні 2015 року.

Засідання комісії відбулося 19 грудня. Претендентів на 71 гаджет було більше 30,  серед них ті, хто опікується сиротами та інвалідами.

Зокрема просили планшети представники громадських організацій «Фенікс» і «Академії народної творчості інвалідів» для навчання і розвитку людей з особливими потребами.

Подавали заявки на отримання гаджетів і державні і комунальні дитячі установи.

«У нас є дівчинка, яка лежить, їй ходити не можна. І коли вона була  у Харкові на лікуванні, їй порекомендували заняття на планшеті для розвитку», – розповіла представниця Комунального закладу «Сумський обласний спеціалізований будинок дитини».

Представник державного центру соціально-психологічної реабілітації дітей області просила 3 планшети для дітей-сиріт, які цього року закінчують школу: «Щоб вони могли готуватися до ЗНО».

До комісії входять 12 осіб: 7 держслужбовців виконавчої та фіскальної служби, 5 – представників благодійних організацій.  Восьма голосами комісія вирішила передати усі гаджети Головному управлінню Нацполіції Сумщини. Заступник її начальника Володимир Бабич повідомив, що айпеди і айфони необхідні для того, щоб управляти створеними в області 37 групами швидкого реагування.

  • На кшалт патрульної поліції. Оскільки система «Цунамі» (Центр управління нарядами міліції – ред.) передбачає тільки електронні повідомлення про події, електронну їхню обробку, електронне їх списання, електронну звітність. Без цього ми не можемо, – пояснив потребу поліції в гаджетах заступник начальника ГУ Нацполіції в Сумській області Володимир Бабич.

У той же час з’ясувалось, що айпади і айфони неможливо використовувати для цих потреб поліції.

До «Цунамі» поліціянти підключаються за допомогою програми “LIS-M”. Як розказав спеціаліст з розробки мобільних додатків Максим Скляров (директор ТОВ «Академія розробки додатків», програма “LIS-M” розроблена для системи андроїд, і запустити її на айфоні чи айпеді неможливо.

Навіщо тоді поліція просила ці гаджети у комісії, начальник ГУ Нацполіції Сумщини Микола Лушпієнко коментувати відмовився, посилаючись на те, що В. Бабич коментарі вже надав, а у нього самого часу на коментарі немає.

На те ж саме питання Володимир Бабич відповів:

«Я що навмисно щось зробив?! Когось обманув?! Заволодів якимось майном?! Зараз опрацьовується технічна можливість, уточняються, вірніше, технічні можливості тієї техніки, оргтехніки, про яку йшла мова сьогодні».

Зараз гаджети зберігаються на складі державного підприємства «Сетам». Їхня загальна вартість –  1, 3 млн. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сумщина #поліція #сироти #айфон #айпад
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...