Якщо ви вирішили провести утеплення фасаду будинку самостійно, то необхідно знати всі основні моменти, на які варто звернути увагу. Тому що не правильне утеплення може привести до негативного результату, що ускладнить вашу роботу.
Головні етапи утеплення
Перш, ніж приступати до роботи, необхідно вивчити хід робіт, так як без цього ви не зможете правильно все зробити. Якщо ви не знаєте, чи зможете ви правильно самостійно утеплити будинок або квартиру, то необхідно звернутися за порадою до спеціалістів, а можливо і замовити послугу у них. Детальніше про це читайте на сайтi.
Основні моменти:
- Вибір матеріалів. Цей етап є одним з головних, так як від якості матеріалів залежить довговічність вашого утеплення. Якщо ви не знаєте, які матеріали краще всього використовувати, розпитайте на форумах в інтернеті або ж зателефонуйте кілька компаній, що спеціалізуються на цих видах робіт і дізнайтеся у них. Також можна попросити пораду і в будівельному магазині. Правильний підбір матеріалів та їх розмірів - це можна сказати половина виконаної роботи.
- Підготовка поверхні. Далі необхідно підготувати поверхню: зняти старе утеплення, просушити (якщо вона була мокра), зачистити і зробити герметизацію швів і стиків. Тут може знадобитися почекати кілька днів. Дуже важливо не використовувати матеріали ,якш вже були у вжитку. Так як вони можуть зіпсувати всю справу (якщо вся поверхня буде утеплена новими матеріалами, а частина старими, то доведеться змінювати всю поверхню).
- Монтажні роботи. Підготувавши поверхню, можна приступати і до монтажних робіт. Спочатку за допомогою спеціального клею фіксують пінопласт на стіні і все закріплюють спеціальними дюбелями. Тільки такий варіант дозволить вам надовго забути про утеплення стін. Потім кріплять армуючої сітки і її покривають штукатуркою.
- Завершальний етап. Як в будь-якій справі завершальним етапом є надання виробу кольору (ніхто не хоче мати незакінчену роботу), але перш ніж приступати до фарбування поверхні, слід нанести грунтувальну суміш, яка забезпечить більш щільне зчеплення фарби з поверхню. Після того, як грунтовка підсохне, приступаємо до фарбування. Тут вже можна дати волю своїй фантазії і вибирати колір залежно від вашої задумки.
Хочеться додати, що утеплення фасаду будинку найкраще робити в компанії з другом або знайомим, так як самостійна робота може затягнутися на довший термін.