Пломбування кореневих каналів проводять під час лікування ускладнень карієсу, пульпіту і періодонтиту, травмування пульпи. Крім того, така процедура часто передує встановленню протеза. Суть її полягає в герметичному заповненні кожного з каналів спеціальним інертним матеріалом. Щоб успішно виконати поставлене завдання, пломбуванню передує низка процедур, спрямованих на розширення, вирівнювання й очищення зубних каналів.

Заповнення кореневих каналів може здійснюватися охолодженою гутаперчею. Методика побудована на її утрамбовуванні. За особливо складної архітектоніки каналу краще скористатися технологією, побудованою на використанні гарячої гутаперчі. Завдяки такому стану матеріал може якісно заповнити найдрібніші ходи, що дає змогу розраховувати на більш довгостроковий результат, виключити ускладнення. Для оцінки якості пломбування каналів зуба актуально скористатися рентгенівським дослідженням.

Обійтися стандартним підходом, коли пломбуванню каналів зуба передує механічна й антисептична їхня обробка, вдається не у всіх випадках. Якщо у лікаря залишаються сумніви щодо ефективності проведеної дезінфекції, може бути задіяно тимчасове пломбування.

Процедура зі знезараження полягає в тому, що в порожнину закладається лікарський засіб у вигляді пасти. Найчастіше з цією метою застосовується гідроксид кальцію – препарат, що має антимікробну, протизапальну дію, стимулює репаративні процеси. Використовують також пасти на основі антибіотиків і кортикостероїдів, метронідазолу тощо.

Період, на який встановлюється тимчасова пломба, становить від кількох днів до 2-3 тижнів. Після закінчення зазначеного терміну стоматолог приймає рішення про подальшу тактику. Якщо скарги у пацієнта відсутні, це свідчить про досягнутий антимікробний ефект. Такий результат дає змогу зробити заміну тимчасової пломби на постійну.

Більше інформації на стоматологічному порталі COSMOS3D.