Серед будматеріалів, що використовуються для зведення стін, печей, парканів найбільш затребувані такі види цегли, як керамічна та силікатна. Але вказаними двома різновидами асортимент не обмежується. Розповімо про характеристики цегляних виробів, а також поділимося правилами вибору продукції для будівництва та оздоблення.
Види цегли
- Один з найпопулярніших видів цегли – це будівельний. Він використовується найчастіше, оскільки має міцність і високу надійність. Цей будматеріал в основному йде однотонного забарвлення з жорсткою поверхнею. Це сприяє більш якісному зчепленню у роботі.
- Лицьова цегла для будівництва використовується також часто, так як має гладку поверхню, що дозволяє при повній побудові будинку побачити естетичну красу в остаточному результаті. Цей вид матеріалу містить порожні проміжки, що значно зменшує вагу, але підвищує міцність.
- Силікатна цегла. Цей вид є найдешевшим варіантом, досить проблематичним при укладанні. Враховуючи, що сама силікатна цегла виготовлена з кварцового піску, при взаємодії з цементом висихання займає чимало часу.
- Існує також цегла фасадна, призначена тільки для оздоблення фасадів. Завдяки її рифленій поверхні можна створити шедевр, здійснивши будь-які дизайнерські ідеї в облицюванні будинку. Подібний матеріал має багатий різновид кольорів, що може стати гарною різноманітністю при плануванні фасаду будинку.
Чому цеглини різного кольору?
Колір в першу чергу залежить від складу глини. Зазвичай більшість цеглин після випалення стає традиційного "цегляного" кольору. Але деякі цеглини виходять з печі інших кольорів: жовтими, помаранчевими або білими. Що з цих кольорів вибрати – справа смаку, тому що відтінок цеглини ніяк не позначається на її характеристиках. Технологи вже давно придумали робити цеглини пустотілими та повнотілими. Порожнечі всередині цеглини можуть досягати 50% об'єму, і чим більше відсоток порожнин – тим тепліший буде ваш будинок. Пустотілі блоки також мають меншу вагу, тобто існує реальна можливість зменшити навантаження на фундамент. Майстри-будівельники віддають перевагу цеглі з невеликими отворами порожнин, тому що в процесі кладки вони трохи менше забиваються розчином. Також, наявність порожнин дає кращу звукоізоляцію. Але, головне - це міцність та витривалість кожної цеглини. Адже будинок будується на довгі роки.