Підвішування предметів меблів і декору, зміна плитки, штроблення каналів для прокладання комунікацій у стінах — такі операції зазвичай виконують при модернізації житла. Важливим етапом планування ремонтно-будівельних робіт є заготівля необхідного інструменту. Для свердління отворів та іншої механічної обробки різних матеріалів використовуються перфоратори.
Критерії підбору ударного електроінструменту
Перфоратори поділяються на три групи: професійні, напівпрофесійні та побутові. До першої категорії відносять потужні агрегати з безліччю можливостей та функцій. Їхнє призначення — регулярні енергомісткі роботи, використовують ці прилади фахові будівельники. Купувати такий електроінструмент для модернізації квартири недоцільно: це дорого і більшість його можливостей залишиться невикористаною. При ремонті житла зазвичай застосовуються моделі побутового та напівпрофесійного класу, наприклад, перфоратори Зеніт. Можливостей цього обладнання достатньо для реалізації найамбіційніших проектів реконструкції будь-яких апартаментів. Характеристики перфоратора Зеніт для ремонту в квартирі:
- Потужність — 800–1200 Вт.
- Сила удару — 2.6-3.5 Дж.
- Формати роботи — режим відбійного молотка, свердління (з ударом і без нього).
- Кількість ударів за хвилину — 4000–5800.
Що більший показник потужності, то продуктивніший агрегат. Кількість енергії, що витрачається на оброблення робочої поверхні, характеризується силою удару пневматичного механізму. Цей параметр визначає ефективність і темп ремонтно-будівельних операцій. Частота ударів поршня по бойку прямо пропорційна швидкості обертання шпинделя і також впливає на продуктивність електроінструменту. Побутові та напівпрофесійні перфоратори Зеніт оснащують реверсивною системою для швидкої зміни вектора обертання та запобіжною муфтою. Обидві функції активуються у разі заклинювання бура в робочій поверхні.
Огляд моделей Зеніт для ремонту квартир
Вибрати перфоратор для арсеналу домашнього майстра допоможе огляд найпопулярніших приладів українського бренду:
- Зеніт ЗП-9824. Потужність — 980 Вт, сила удару — 2.6 Дж, максимальний діаметр бура для бетону/цегли: 24 мм/50 мм. Вага — 3 кг.
- Зеніт ЗП-1100. Потужність — 1100 Вт, сила удару — 2.8 Дж, максимальний діаметр бура для бетону/цегли — 26 мм/50 мм. Вага — 3.3 кг.
- Зеніт ЗП-1100 DFR. Потужність — 1100 Вт, сила удару — 2.8 Дж, максимальний діаметр бура для бетону/цегли — 26 мм/60 мм. Вага — 3.4 кг.
Загальні характеристики для зазначених перфораторів:
- Розташування двигуна — горизонтальне.
- Найбільша швидкість обертання шпинделя — 1050 об/хв.
- Частота дії в режимі відбійного молота на робочу поверхню — 5800 уд/хв.
- Тип кріплення оснастки — SDS-Plus.
- Живлення від мережі 220 В.
Електроінструменти комплектуються бурами діаметрами 8 мм, 10 мм, 12 мм, долотом, пікою, глибиноміром, передньою ручкою та валізкою для перенесення і зберігання приладу. Ремонт у квартирі — це перезавантаження приватного простору, який має стати затишнішим та комфортнішим. З перфоратором Зеніт шлях до оновлення місця, де завжди чекають близькі та горить вогнище, коротше та ефективніше.