Вибір жалюзі для приміщення є важливим етапом в оформленні інтер'єру. Вони не лише захищають від зайвого сонячного світла та забезпечують приватність, але й доповнюють дизайн кімнати. Для створення інтер'єрних рішень для квартири або заміського будинку, громадських приміщень і офісів ви можете підібрати необхідні жалюзі за посиланням: https://vilargo.net/zaporozhe.

А зараз розглянемо, які бувають жалюзі та в яких приміщеннях їх краще використовувати:

Рулонні жалюзі

Для великих вікон у просторих приміщеннях, таких, як вітальні, спальні, дитячі краще підійдуть рулонні жалюзі. Виріб являє собою конструкцію у вигляді вала, на яку накручується полотно. Якщо ви не готові повністю відмовитися від штор і сумніваєтеся, які жалюзі кращі, то саме такий варіант влаштує вас найбільше. Якщо у вас велике вікно, то його можна ефектно декорувати рулонними жалюзі, встановивши їх на стіну і закривши весь отвір вікна.

Касетні жалюзі

У невеликих затишних спальнях і дитячих, а також у маленьких кухнях зі стандартними або невеликими вікнами матимуть чудовий вигляд касетні жалюзі. Жалюзі складаються з сонцезахисного полотна, яке покладено в рулон, рулон знаходиться в коробі. Встановлюються на стулку вікна і утворюють єдине ціле з рамою. Виглядають жалюзі акуратно й естетично. Полотно може бути напівпрозорим або світлонепроникним. Їх можна поєднувати з класичними портьєрами і ламбрекенами.

Жалюзі «день-ніч» (зебра)

«День-ніч» - новинка останніх років, її можна встановити як рулонні або касетні жалюзі на вузькі та широкі вікна або на весь віконний отвір. Успішний розвиток ідеї рулонних жалюзі. Складаються з подвійного полотна - прозорого і непрозорого матеріалу, завдяки чому можна легко контролювати світловий потік. За допомогою жалюзі Зебра можна створити унікальний інтер'єр завдяки неповторній грі «світло-тінь». Такі жалюзі підійдуть для романтичного та авангардного стилю, будуть доречні в сучасному мінімалізмі та розкішній вітальні. Ідеально підходять для спальні, оскільки мають багато режимів пропуску світла.

Горизонтальні жалюзі

Алюмінієві горизонтальні жалюзі можна використовувати для робочих просторів - підходять на кухню для вікна поруч з плитою і зоною готування. Чудово вписуються в мінімалістський і утилітарний інтер'єр офісу або кабінету. Їх використовують для поділу робочого простору в якості перегородок. Простий і легкий догляд, відносно низька вартість, довговічність - причини популярності цього виду жалюзі.

Вертикальні та мультифактурні жалюзі

У просторих приміщеннях з великими або панорамним вікнами мають чудовий вигляд вертикальні та мультифактурні жалюзі. Виріб може закривати отвір вікна або всю стіну з вікном від стелі до підлоги. Завдяки практичності та естетичності вертикальні жалюзі використовують у класичних і авангардних інтер'єрах будинків і офісів. Мультифактурні вертикальні жалюзі - це поєднання різних ламелей, що дає змогу створити унікальні дизайнерські ефекти - каскади, складні геометричні форми. Такі жалюзі імітують розкішні портьєри, ламбрекени. Мультифактурні підійдуть для оформлення залів, ресторанів і кафе, офісних приміщень, віталень у квартирах і заміських будинках.

Безумовно, за своїми властивостями і функціональністю жалюзі набагато виграють у традиційних штор.

Як вибрати жалюзі?

Якщо раніше жалюзі вважалися винятково бездушним атрибутом офісного інтер'єру, то зараз вони почали безпрограшну боротьбу за квартирний простір. Що зовсім не дивно, адже вміло підібрані за видом, матеріалом і кольоровою гамою жалюзі можуть будь-яку кімнату зробити по-справжньому затишною.

Загорівшись ідеєю повісити у своїй квартирі жалюзі, ви неодмінно опинитеся перед проблемою: «Які саме вибрати?». Одразу можна заспокоїти - особливо думати не доведеться, оскільки жалюзі бувають лише трьох видів: вертикальні, горизонтальні та рулонні (вони мають вигляд цільного полотна, яке намотується на вал). Вибравши на свій смак, ви потрапите в саму точку. А ось дійсно над чим доведеться поламати голову, так це над матеріалом, з якого вони будуть виготовлені.

Тканинні жалюзі

Найбільшим попитом у покупців користуються тканинні жалюзі, зроблені з поліестеру. Цей матеріал міцний, йому не страшне яскраве сонячне світло, і він легко чиститься. Варто звернути увагу і на бавовняні тканини. Однак їхній термін служби короткий: ледь з них злазить спеціальне просочення. Вибираючи тканину, помацайте її: що вища щільність, то довше жалюзі виглядатимуть як новенькі.

Яким має бути правильний догляд?

Краса вимагає жертв, а тканинні жалюзі - догляду. Щоб привести їх у божеський вигляд, досить здати в хімчистку. Однак можна зайнятися чищенням і самому. Акуратно розберіть жалюзі на ламелі - смужки, з яких, власне, вони і складаються. Кожну смужку скрутіть у рулончик і помістіть у марлевий пакет. Опустіть його в трохи теплу мильну воду, дайте в ній трохи полежати, а потім, ще вологими, зберіть ламелі та повісьте на місце.

Пластикові жалюзі

Пластикові жалюзі більше підходять для офісних установ, а в будинку їх можна тільки повісити на кухні або на лоджії із заскленням. Головний плюс пластику - він не гнеться і добре тримає свою первісну форму. Якість пластикових виробів має пряму залежність від їхньої цінової категорії: дешеві занадто тендітні та жовтіють на сонці.

Як за ними правильно доглядати?

Періодично витирайте жалюзі зволоженою ганчірочкою, змоченою в легкому мильному розчині. Якщо жалюзі невеликого розміру, їх можна зняти і замочити у ванній, додавши трохи прального порошку.

Дерев'яні жалюзі

Дивитися в бік дерев'яних жалюзі має сенс тільки в тому разі, якщо у вас є зайві гроші. Залежно від типу деревини їхня ціна коливається в різному діапазоні. Але й плюсів у них ціла купа: довговічність, ефектність, і, як не крути, це екологічно чистий матеріал.

У чому перевага догляду?

Потрібно тільки їх пропилососити.

Металеві жалюзі

Ідея повісити у квартирі металеві жалюзі може спасти тільки у хвору голову. Уже за невеликого протягу вони починають дзвеніти. Тому найчастіше їх використовують у виробничих приміщеннях.

Як за ними доглядати?

Досить сухої ганчірочки або щітки.

Важливі поради

  1. Не можна економити на розмірах жалюзі. Кілька відсутніх смужок можуть зіграти вирішальну роль.
  2. Уважно поставтеся до вимірів віконного отвору: визначивши висоту і ширину, відніміть від них 1-2 см, інакше жалюзі просто не помістяться в отворі.
  3. За словами фахівців, дуже часто, роблячи заміри самостійно, замовники плутають ширину з висотою, а в підсумку жалюзі доводиться робити заново.