Двопідвісний велосипед або просто двопідвіс – це різновид високопрохідних гірських байків, які оснащені амортизацією обох коліс (на відміну від хардтейлів, де амортизується лише переднє колесо). Основне призначення такої конструкції – зменшити навантаження на суглоби велосипедиста та зробити більш комфортною прохідність складних ділянок. В цій статті ми розглянемо найкращих виробників двопідвісів та критерії їх вибору.
Який двопідвіс купити: найкращі бренди
Merida
Двопідвіси Merida – це справжня класика велосипедного спорту. Вони вирізняються передовою технологією, надійними компонентами, якісною зборкою та високою продуктивністю, що дозволяє максимально насолоджуватися їздою бездоріжжям. Якщо ви шукаєте ідеальний велосипед для крос-кантрі, рекомендуємо звернути увагу на легкі моделі One-Twenty. А любителям швидких спусків радимо придивитися до роверів One-Forty або One-Sixty.
Cannondale
Бренд, який відомий високою якістю своїх велосипедів. Що можемо сказати про двопідвіси Cannondale? По-перше, вилка Lefty Ocho – найлегша і найкраще керована з усіх існуючих. По-друге, Ai-Asymmetric Integration – унікальний привід для ідеального зчеплення з дорогою. По-третє – надлегка рама, вагою приблизно 1900 грамів. Якщо говорити про конкретні моделі, то найпопулярнішими є ровери SCALPEL HT Carbon 4, SCALPEL Carbon SE 2, HABIT 3 та SCALPEL Carbon 3.
Scott
Легкі та компактні швейцарські двопідвіси Scott користуються попитом у всьому світі. Буквально кожна модель перед виходом на ринок ретельно тестується, так що брак практично виключений. Ці велосипеди універсальні, вони підходять як початківцям, так і досвідченим спортсменам. Легка рама з міцного сплаву – це вже фірмова ознака цього бренду. Але й це не все: двопідвісні велосипеди Скотт мають трансмісію Sram NX Eagle, яка зробить надлегким проходження ділянки будь-якої складності. Якщо шукаєте щось надійне і універсальне – обирайте велосипеди цього виробника.
Norco
Двопідвіси Norco – це те, що надасть вам впевненості на важких гірських трасах. У своїх роверах виробник використовує шини Maxxis Assegai і Maxxis Minion DHR II, які гарантують відмінне зчеплення з дорогою. А надсучасна вилка RockShox Super Deluxe Ultimate DH поглинає всі удари, ви практично не відчуваєте поштовхів. В цілому, це чудова робоча конячка, яка зробить вашу їзду бездоріжжям легкою та невимушеною.
Як обрати двопідвісний велосипед?
Перш за все, рекомендуємо при виборі звертати увагу на матеріал рами. Найрозповсюдженіші – алюміній та карбон. Алюмінієві рами з застосуванням баттінга і гідроформінгу відрізняються міцністю, легкістю, а також привабливим дизайном. Але топом вважається карбон. Це дуже легкий і міцний матеріал, який представляє собою вуглеволокна, залиті спеціальною смолою-заповнювачем. Моделі з карбоновою рамою більш дорожчі, ніж з алюмінієвою, але переплата того однозначно вартує.
Також такі велосипеди бувають з різною підвіскою:
- Консольна – класична підвіска, найдешевша за ціною, але й дуже проста в обслуговуванні;
- Багатоважільна – важка та дорога система, але надзвичайно витривала, за умови, що ви обираєте якісний бренд;
- Трикутна – дуже надійна, потребує регулярного обслуговування, за ціною найдорожча.
Варто звернути увагу і на педалі. Найкращий варіант – безконтактні. Це педалі без тукліпсів, достатньо жорсткі, але добре передають силу натискання. Єдине, що вам потрібно для комфортної їзди – взуття з твердою підошвою.
За ціною можемо скоординувати так: бюджетний двопідвіс коштує від 1200 доларів, а стартова ціна на кращі двопідвіси близько 1700 доларів.
Джерело: https://unisport.ua/dvukhpodvesy/.