Дуже часто у дітей виникають проблеми з таблицею множення. Багато школярів, навіть вивчивши її на зубок, не можуть правильно нею користуватися. І, хоча табличка друкується у багатьох зошитах і друкованих посібниках, що продаються в магазині bookletka.com, зрозуміти її принцип під силу не всім. Заплутавшись в цифрах, далеко не кожна дитина може звернутися за допомогою до вчителя. Тому, головними порадниками повинні стати батьки. Приділяючи своєму маленькому учневі трохи часу, ви допоможете йому швидко розібратися з таблицею Піфагора.
Для цього існує кілька простих рекомендацій:
1. Пояснювати суть і призначення таблиці множення найкраще на конкретних прикладах. Попросіть свого малюка роздати лялькам однакову кількість цукерок. Потім попросіть його перерахувати, скільки цукерок всього роздано. Поясніть, як рахувати швидше, щоб не витрачати багато часу. Для того, щоб дитині не набридло, використовуйте різні предмети, змінюйте їх кількість. Саме в побуті дитина найкраще запам'ятає потрібний матеріал.
2. Для вивчення таблиці використовуйте віршики. Прикладом можуть служити слова пісні: «Двічі два - чотири, це всім відомо в цілому світі». Придумайте свої цікаві рими.
3. Покажіть дитині, що майже половина таблиці - симетрична: 5 * 7 і 7 * 5, 2 * 8 і 8 * 2 і т.д.
4. Після того, як дитина вивчила весь заданий їй стовпчик таблиці, запитуйте її приклади вроздріб, міняйте місцями множене і множник.
5. Тільки коли дитина добре вивчила попередній стовпчик, можна сміливо переходити до наступного.
6. Найскладнішим для дітей є множення на 9. Цей стовпчик можна запам'ятати, використовуючи секрет десяти пальців рук. Покладіть обидві руки на стіл. Наприклад: нам потрібно помножити 9 * 3. Починаючи вважати зліва на право, загинаємо третій палець. Кількість пальців зліва від загнутого будуть першою цифрою відповіді, а кількість пальців справа - другий. Вийшла відповідь - 27. Так само можна дізнатися результат множення дев'ятки і на інші цифри від 1 до 10.
7. Важливо не тільки вивчити таблицю множення, а й постійно її закріплювати. У цьому допоможуть різноманітні ігри:
• З м'ячем. Кидаючи м'яч, один гравець називає приклад (5 * 8), а інший повинен сказати результат (40). Або ж навпаки: спочатку одним гравцем вимовляється результат, а інший повинен назвати множене і множник.
• З картками. Виготовляються картки з прикладами, взятими з таблиці множення. Гравці, які отримали картки, повинні вирішити ці приклади. У кого найбільший результат, той забирає всі картки.
• З пальцями. У цій грі краще, щоб гравців було побільше. Щоб вирішити приклад 2 * 4, по два пальця повинні підняти чотири людини. Загальна кількість пальців і буде правильною відповіддю.
• З тестами. Попросіть дитину вирішити приклад, де відсутнє множене, множник або твір. Пошук правильної відповіді змусить малюка думати, а не просто заучувати сухі цифри.
Якщо ви зможете правильно пояснити дитині принцип таблиці множення, то її вивчення буде не складним, а навіть цікавим.