Створення бездоганного візуального образу — справжнє мистецтво, а вибір відповідного фена для стайлінгу може перетворити ваше волосся на шедевр. Наразі на ринку представлені десятки різноманітних моделей цієї техніки, виконаної з використанням сучасних технологій та оснащених додатковими опціями. Тому питання вибору стає досить складним для некомпетентного користувача. Тож розгляньмо, якими бувають ці прилади та за котрими параметрами потрібно вибирати оптимальну модель.

Різновиди та призначення

Основне призначення пристрою — сушіння та термічне оброблення зачіски. Однак корисно знати, що сучасні виробники намагаються зробити кожен фен для волосся відповіднішим для використання конкретним споживачем. Тому в конструкцію заздалегідь вносять корисні функції. Зараз на ринку можна побачити прилади таких типів:

  1. Побутові. Частіше за все використовуються в домашніх умовах, рідше — у невеликих перукарнях. Після приймання душу пристрій допомагає швидко висушити пасма, тим самим економлячи час. Для уникнення перегрівання важливо вмикати режим середньої або низької температури, особливо, для тонкого та пошкодженого волосся.
  2. Стайлінгові або професійні. Такі моделі мають додаткові функції, які дають змогу створювати різні зачіски. Вони можуть містити концентратор для спрямованого повітря, пристрій-дифузор для підсилення кучерявості або насадки для різних ефектів.
  3. З іонізацією. Вони випромінюють негативно заряджені частинки електричного поля, які дають змогу значно знизити статичний заряд волосся, роблячи його гладкішим та менш схильним до сплутування.
  4. З декількома режимами роботи. Техніка із цими можливостями дає змогу контролювати температуру та швидкість повітря, що виходить із сопла. Це особливо важливо для тонких або фарбованих пасм, які можуть пошкодитися від перегрівання.

Найдешевшими та найпоширенішими є звичайні побутові фени. Що більше додаткових функцій має конструкція, то вища ціна.

Критерії вибору

Перед покупкою необхідно звернути увагу на такі параметри:

  1. Тип волосся. Тонкі пасма можуть пошкодитися від високих температур, тоді як густі — вимагати більше тепла для сушіння. Крім того, кучері здатні мати кращий вигляд із дифузором, що допомагає зберегти їхню природну текстуру.
  2. Потужність. Вона прямо впливає на затрачений на процедуру час. Але її занадто велике значення може негативно відбитися на волоссі.
  3. Насадки та додаткові функції. Особливо важливо під час вибору професійного приладу для роботи в перукарні або салоні.
  4. Матеріал нагрівального елемента. Кераміка або турмалін забезпечують рівномірне розподілення тепла, запобігаючи перегріванню й пошкодженню волосся.

Звичайно, необхідно звертати увагу на марку виробника. Компанії, які дбають про свою репутацію, надають гарантію та сервісне обслуговування для випущеної ними техніки.