Вперше англійський стиль ландшафтного дизайну виник ще в 18 столітті, але проте, він був і все ще залишається популярним. Примітно, що цей стиль доволі схильний до збереження природних обрисів. Загалом його можна описати як натуральний, що зберігає елемент загадковості та навіть старомодності. Ключова мета ландшафтного дизайну в англійському стилі - створення прогулянкових зон, де людина зможе розслабитися і навіть відчути емоційну близькість із природою. Всі деталі такого саду дуже естетичні, без зайвої жорсткості та певних рамок.

7irlqOub2dK0ujIr2bY_7XPzpMCMFHw-Z1iGYpZmjWKlaLXH1smL45XVbvLA-o90GrQYQnxREICoINa7FKFmPPpwzQ20X8RwHY32bonMR_YMNT23Lb0BYtaV-rR5p7LKyf6SjAGPTBQepP4zkisP8Q

Джерело: https://begma.garden

Основні деталі ландшафтного дизайну в англійському стилі

Сади й паркові зони в цьому стилі мають схожі риси та принцип планування. Переважно, це газон в оточенні елементів композиції - чагарниками, деревами, декором. Окремі складові саду в англійському стилі варто розглянути більш детально. Наприклад, це:

  • водойми;
  • доріжки;
  • меблі;
  • рослини;
  • скульптури;
  • тераси.

Класичні водойми зберігають свій природний вигляд, тому вони злегка зарослі, а на березі є пісок або галька. Великий плюс - наявність квітучих водних рослин. Наприклад, це можуть бути білі лілії та латаття. Це не тільки підкреслить природність, а й стане дуже яскравим і примітним елементом декору, який миттєво привертатиме увагу всіх гостей саду. Навіть якщо це дача та ділянка невелика, цілком можна використовувати з тією ж метою і струмочки.

Доріжки зазвичай не відповідають особливій геометрії. Вони вузькі та звивисті, а маршрут може виявитися абсолютно непередбачуваним. Особливість конструкції доріжок - це повна відсутність бордюрів, а також мощення землі без подушки. Для мощення можуть бути використані і деревні спили, і плиткові камені, а через прозір може пробиватися газон.

Меблі здебільшого використовуються художнього кування, можливо з додаванням елементів деревини. Також це можуть бути альтанки, виконані в природних мотивах з частинкою античності, що буде відмінно гармоніювати зі скульптурами, кам'яними арками і подібними деталями оформлення.

Рослини в англійському ландшафтному дизайні мають бути розташовані таким чином, щоб створювати різні панорамні точки при розгляданні тієї чи іншої ділянки саду. Це можуть бути як просторі галявини, так і густі "лісові" зарості, проте зовсім необов'язково дотримуватися правильної форми: дерева і чагарники висаджуються таким чином, щоб створювати яруси. Спочатку високі дерева, трохи далі - чагарники. Варто також зазначити, що клумб у цьому стилі немає.

В англійському саду скульптури здебільшого вирізняються класикою. Тобто, вони зображують людей або тварин. Дуже важливо, щоб скульптури гармоніювали з навколишнім ландшафтом, не вибиваючись із загальної картини і зберігаючи природність. Скульптури зазвичай розташовують на берегах водойм, навколо газону або ж поруч із садовими меблями. У матеріалі зазвичай віддається перевага натуральному або штучному каменю.

Тераса є необов'язковим елементом в англійському саду. Наприклад, вона потрібна, якщо є помітні нерівності в ділянці, або ж її можна облаштувати прямо перед будинком, щоб можна було споглядати весь сад, як на долоні. Її можна вимостити декоративним тротуарним каменем і частково газоном.

Традиції і сучасність: англійський стиль в ландшафтному дизайні

Професіонали своєї справи кажуть, що англійський стиль в ландшафтному дизайні допомагає створити на своїй ділянці дух середньовіччя. Суть англійського стилю - це романтика, підкреслена натуральним каменем, бруківкою і металом - все, як у старовинних замках. Садові меблі з натурального дерева й акуратно пострижений газон - також обов'язкові атрибути.