Використання електроенергії для будь-якого підприємства – це необхідність, яку треба закривати обов’язково. В залежності від об’ємів споживання можна обрати потужність, яка буде закривати потреби і при цьому бути екологічним рішенням. Наприклад, сонячна станція 5 квт виробляє в середньому 500 кВт/год за місяць, цілком може допомогти економити на оплаті за спожиту енергію.

Переваги та недоліки використання сонячних електростанцій

Використання СЕС має чимало переваг, однак і недоліки існують. Оцінимо і перші, і другі, що допоможе визначитись у раціональності купівлі такого обладнання для власного бізнесу.

Плюси:

  • незалежність від держави і тарифів. Щороку вартість кВт електроенергії для бізнес-споживачів росте, тому власна СЕС допоможе закрити це питання частково або повністю, все залежить від того, якої потужності придбаєте установку;
  • тривалий період експлуатації. Він становить близько 25 років. За цей період вдасться досягти окупності і економити;
  • економія коштів. Це для бізнесу дуже важливий момент. Адже, навіть якщо станція покриватиме лише частково витрати електроенергії це дасть відчутний поштовх для розвитку та вдосконалення виробничих процесів. Враховуючи специфіку роботи – в денний час, саме для бізнесу СЕС – це дуже правильне рішення. В середньому вдаватиметься заощадити близько 50% електроенергії в розрахунку за рік;
  • екологічність. Процес виробництва, монтажу, транспортування і використання сонячних станцій не супроводжується викидами парникових газів в атмосферу. Тому таке рішення максимально безпечне та дружнє до природи;
  • комфорт і простота у використання. Процес експлуатації дійсно простий. Замовивши комплект та встановлення від фахівців надалі експлуатувати зможете без проблем. Наприклад сонячна електростанція 30 кВт, придбати яку можна тут: https://www.solargarden.com.ua/product-category/sonyachni-elektrostantsii-30-kvt/, стійка до зовнішніх пошкоджень, легко поєднується з іншими видам отримання енергії, також її можна масштабувати за необхідності.

Зауважимо, що сонячні електростанції досягають окупності вже через 4-6 років, далі йде вже прибуток, за умови що вироблену енергію використовуєте не лише для власних потреб.

Варто розглянути і недоліки, адже це дасть повне розуміння ситуації для користувачів. Отже, СЕС вимагає значних вкладень на старті. Навіть при тому, що це вигідні інвестиції і вони себе точно виправдають через декілька років, все ж на всі підприємства готові виділяти такі кошти.

Зауважимо, що такі станції залежать від сонячної активності, яка може бути доволі мінливою. Так, вночі генерація не відбувається. Вихід з ситуації – мережеві СЕС. Врахуйте ще і той момент, що для встановлення обладнання необхідно залучати доволі великі площі. Якщо їх немає в розпорядженні, то доведеться знову ж таки вкладати кошти для купівлі.

Однак загалом використання сонячних електростанцій – це одне з найекологічніших рішень, за яким, безперечно, майбутнє.