Видалення зуба відноситься до малих хірургічних втручань. Крім безпосередньо видалення зуба воно передбачає передопераційну підготовку, певну реабілітацію, правильно організовану анестезію. Виходячи з передумов, операція може здійснюватися в плановому або екстреному порядку, коли зволікання пов'язане з посиленням ситуації, ризиком важких ускладнень.
Сучасним підходом вважається, коли для проведення складного видалення використовують п'зохірургічний апарат. Вплив ультразвуком на тверді структури зубів полегшить процес видалення зуба, забезпечить дбайливе ставлення до навколишніх тканин, зниження набряклості, кровоточивості, якнайшвидшу реабілітацію.
Просте та складне видалення зуба
Залежно від ситуації операція видалення зуба може бути різної складності. Це залежить від багатьох факторів.
При простому видаленні лікар відокремлює ясна від зуба, накладає щипці, фіксує їх на коронці зуба і за допомогою певних рухів витягує зуб із лунки. Зазвичай у такий спосіб видаляються корінні зуби. Багатокореневий зуб видаляється складніше. Щипці накладаються різних видів, зуб розгойдується та витягується з лунки. Можливе розрізання зуба на кілька частин (зазвичай за кількістю коренів) після чого відбувається видалення фрагментів.
Які існують протипоказання для видалення зуба?
Враховуючи, що зубоекстрація — хірургічне втручання, яке передбачає наркоз, його не рекомендують у ряді випадків:
- під час вагітності та лактації;
- при тяжких декомпенсованих хронічних захворюваннях;
- після інфаркту, інсульту (має пройти кілька місяців);
- при гострих респіраторних та інших інфекціях у стадії розпалу;
- при гемофілії та інших порушеннях згортання та захворюваннях кровотворної системи;
- на фоні загострення психічних та нервових хвороб.
У ряді випадків видалення зуба проводиться і при вищеназваних проблемах, за показаннями лікаря та ретельною підготовкою.
Відновлювальний період
Після завершення видалення хірург обов'язково призначить дату контрольного огляду, дасть вказівки щодо тактики відновлювального періоду. Зазвичай серед рекомендацій наступне:
- Забезпечення спокою місця операції, не намагатися виполіскувати згусток, що утворився в лунці;
- для зменшення набряклості протягом 1-2 годин прикладання холоду.
Біль, набряклість, почуття оніміння щоки регресують протягом декількох днів після операції. Якщо симптоматика зростає, необхідно негайно звернутися до фахівця для уточнення ситуації.
Стаття підготована редакцією порталу https://cosmos3d.com.ua/