Резервний блок живлення реагує на відхилення напруги у мережі. При виході параметра за межі допустимих мережа відключається автоматично, живлення подається від вбудованого акумулятора. На сайті https://deps.ua/katalog/uninterruptible-power-supplies-220v.html ви можете замовити надійні ДБЖ від відомих виробників. Асортимент продукції компанії DEPS дозволяє зробити вибір відповідно до конкретних вимог до обладнання.

Як працює ДБЖ

Межі задаються жорстко виробником. Значення цих меж повинні відповідати параметрам пристрою, що підключається. Наприклад, комп'ютер може працювати при напрузі від 110 до 240 V. Для його безперебійної роботи оптимально підійде ДБЖ з кордонами на 5-10 V, від 115 до 230 V. Якщо напруга мережі не виходить за межу, вона безпосередньо подається в навантаження. Стабілізатора у блоці немає.
Перемикання живлення від батареї супроводжується падінням напруги. Імпульс триває частки секунди. Звичайні блоки живлення комп'ютерів нормально працюють з таким джерелом, але бувають навантаження, які до цього параметра критичні. Блок живлення з активною корекцією потужності (APFC) включить захист від перепаду напруги, збільшивши навантаження на ДБЖ.

Основні типи ДБЖ

- Лінійно-інтерактивні блоки безперебійного живлення добре узгоджуються з більшістю споживачів. У такі блоки вбудований стабілізатор вихідної напруги, що майже виключає провали при перемиканні на резервне живлення. Потрібно враховувати, що стабілізатор лінійно-інтерактивного блоку працює безперервно. Внаслідок цього споживання енергії з інтерактивним блоком вище приблизно на 10%, ніж у резервного блоку живлення.

Найбільш стабільне живлення забезпечують блоки із подвійним перетворенням енергії мережі. У них, незалежно від величини, вхідна напруга перетворюється на постійну. Перетворена енергія заряджає акумулятор та подається на інвертор. На виході ми маємо змінні 220 V із частотою 50 Гц. Подвійне перетворення енергії дозволяє отримати стабільну напругу на виході, що підходить більшості пристроїв, що підключаються до ДБЖ.

Вихідна потужність

Потужність, яку може видати блок – основна характеристика ДБЖ. Її величина вказана у паспорті. Наприклад, 650 ВА. Сумарна потужність всіх приладів, що підключаються до нього, не повинна перевищувати цю величину. Зазвичай у паспорті пристроїв вказують активну потужність P (Вт). Якщо у вас нестабільна мережа, рекомендується ДБЖ із запасом потужності на 30 % та більше. Так ви продовжите термін роботи акумулятора.