Дедлайни ніхто не скасовував. Так було, є й буде. Під них повинні підлаштовуватися всі фахівці та СЕО-оптимізатори, співробітники компаній, пов'язаних з просуванням контенту, реклами, аналітики, внутрішньої оптимізації. Чому зриваються терміни? Що можна зробити, щоби цього не відбувалося? Про все це йтиметься далі.
Причини, через які можуть зриватися терміни і як цього уникнути
Як оптимізатори, так і інші фахівці можуть щось не встигнути зробити. Існує ряд технічних та організаційних причин. Іноді річ у непередбачених та термінових завданнях, зміні пріоритетів, переміщенні планів. Докладніше це питання розглядається на сайті https://wedex.com.ua/poslugy/kontekstna-reklama-ppc/. Потрібно зрозуміти спочатку, що спричинило збій, а потім уже намагатися усунути подібні випадки на майбутнє.
Що є приводом для невідповідності дедлайну:
- відсутній план робіт;
- не чітко поставлені завдання;
- не призначено відповідальних осіб;
- помилка у прогнозуванні термінів;
- відсутність взаєморозуміння між клієнтом та командою;
- перебої у роботі техніки;
- збій у роботі пошукових систем.
Спочатку завжди фіксують цілі і чітко ставлять завдання перед кожним співробітником. Далі розставляють пріоритети, прогнозують терміни, виявляють необхідні ресурси для досягнення цілей, обов'язково враховуючи ризики. Дисципліна насамперед.
Контроль виконання завдань на кожному етапі
Необхідно контролювати як кінцевий результат, а й кожен процес виконання роботи. Важливо стежити за виконавцями, вчасно дізнаватися про виникнення форс-мажорів. Працюючи над проектом поодинці рідше виходить відволіктися від рутини. Тому необхідно самостійно розставляти для себе контрольні точки, щоби переконатися - все йде добре. І тому існують спеціальні сервіси.
З технічними моментами також можна боротися шляхом впливу на пошукову видачу, опрацьовуючи посадкові сторінки для відповідності факторам ранжування пошукової системи. Пошукова видача відрізняється передбачуваністю. Різкої зміни трендів не відбувається. Після встановлення постійної аналітики даних можна довести зриви дедлайнів до мінімуму. Якщо доводиться працювати з кількома сотнями чи десятками сайтів, про ручний моніторинг не може бути й мови. Але технічні помилки іноді спричиняють найсерйозніші наслідки. Головна порада - не брати на себе більше завдань, ніж є можливість виконати правильний розподіл сил на кожне конкретне завдання.