Асортимент магазинів техніки дає можливість купити зручний варіант особистого електротранспорту. Моноколеса, гіроскутери, гіроборди дозволяють комфортно та швидко дістатися з точки А до точки Б. Підходять для дорослих і дітей, економлять фінанси та час, достатньо безпечні за дотримання правил дорожнього руху. Що таке гіроборд, як він працює та, найголовніше, як правильно його вибрати? Розбираємося детальніше в статті.

Що це за пристрій та як він влаштований

Гіроборд має досить просту та зрозумілу конструкцію:

  • платформа — необхідної ширини для розміщення ніг райдера;
  • пара масивних коліс з обох боків — для м’якого та комфортного пересування;
  • два електромотори — для руху;
  • блок керування — сукупність датчиків, гіроскопа та процесора.

Задача користувача — утримувати рівновагу. У цьому допоможуть датчики, які додатково балансують гіроборди під час руху. Якщо ви любите отримувати яскраві емоції, гуляти по Дніпру, вивчати нові урбаністичні та паркові локації — такий вид особистого транспорту вам підійде. Крім того, він має декілька суттєвих переваг:

  • не потребує пального, а підзарядка акумуляторів від електромережі обійдеться в рази дешевше, ніж заправка авто;
  • не має негативного впливу на навколишнє середовище;
  • компактний і не займає багато місця в домі;
  • може розвивати швидкість до 15–20 км/год;
  • потребує мінімального догляду та ТО.

5 ключових правил вибору гіроборда

Тепер ви маєте базове розуміння того, що це за пристрій, як він працює та які переваги має. Розберемося, як вибрати гіроборд: на які параметри варто звернути особливу увагу.

Ергономіка

Якщо гіроборд купується для дитини чи підлітка, то можна вибрати полегшені та компактні моделі. Їх простіше транспортувати, адже юний власник захоче самостійно носити пристрій у чохлі чи рюкзаку, щоб покататися в парку.

Для дорослих потрібно вибирати масивнішу модель. Ноги на платформі мають стояти зручно, п’ятка чи носок не повинні звисати, адже це може призвести до перенапруження м’язів та втрати рівноваги. Моделі для дорослих важать 15–20 кг.

Розмір коліс

Залежно від типу конструкції гіроборда колеса можуть бути діаметром від 3 до 20 дюймів:

  • для катання асфальтованими та рівними доріжками — 4–8 дюймів;
  • для проїзду по ґрунтовці чи піску — від 10 дюймів.

Чим складнішим є дорожнє покриття, тим більшим має бути діаметр коліс. Знайти моделі для різного типу міських доріг можна на сайті allo.ua в Дніпрі.

Швидкість, кут підйому та автономність

В асортименті магазинів можна побачити моделі потужністю 250–1000 Вт. Чим вищий цей показник, тим швидше рухатиметься гіроборд. Максимальний розгін більшості пристроїв — 25–30 км/год. Новачкам бажано не купувати відразу потужні пристрої, адже не завжди вдається швидко реагувати на дорожню ситуацію.

Моделі на 500 Вт і більше здатні легко подолати кут нахилу дороги у 25–30 градусів. Це зручно, не доведеться йти пішки вгору.

Більшість моделей мають запас ходу на 30–50 км. Повна зарядка батареї займає 60–240 хвилин.