Внутрішньопідлоговий конвектор використовується як в громадських будівлях, так і в багатоквартирних будинках. Конвектори в підлогу встановлюються в підлогу приміщення, яке планується обігрівати. Деякі пристрої використовуються як система охолодження приміщення, але такий тип конвекторів має бути оснащений відповідною функцією.
Принцип влаштування внутрішньопідлогового конвектора
У багатьох моделях траншейних обігрівачів нагрівальним елементом є теплообмінник з міді та алюмінію, який вмонтований в сталеву ванну, додатково оцинковану з боків. У деяких пристроях є пластинчастий теплообмінник, який складається з мідних трубок з алюмінієвим оздобленням.
Завдяки системі вентиляції можна досягти кращої ефективності, а отже, більш швидкої доставки тепла в опалювальне приміщення. Тиха робота вентилятора забезпечує належний комфорт використання системи опалення. Обігрівач з вентилятором дає можливість зручно контролювати опалення в обраному приміщенні.
Варіанти розміщення траншейних обігрівачів
Траншейні утеплювачі зазвичай встановлюють уздовж вікон і дверей та всіх інших засклених частин стін житлових будинків. Найбільш оптимальним є таке розташування радіаторів, щоб їх довжина перевищувала довжину склопакета, уздовж якого вони будуть встановлені. Канальні конвектори також встановлюються в кутах і уздовж внутрішніх стін приміщень. Найпоширеніші траншейні обігрівачі мають довжину від 100 до 350 см, висоту від 9 до 14 см і ширину від 18 до 42 см. Як правило, можна замовити нестандартну довжину і ширину опалювальних приладів.
У траншейних утеплювачів глибиною від 10 до 20 см систему опалення розміщують посередині траншеї. З іншого боку, коли глибина каналу більша (вона може досягати 65 см), нагрівальний елемент прилягає до внутрішньої стінки каналу.
Інструкції з монтажу
Передбачається, що відстань радіатора від заскленої перегородки (наприклад, виходу на терасу) має становити приблизно 20-30 см. Швелер повинен бути виготовлений за строго визначеними стандартами, щоб він завжди зберігав стійкість конструкції. При цьому необхідно пам'ятати про належну ізоляцію, яка захистить канал від небажаного впливу вологи.
При монтажі бажано використовувати пінополістирол відповідної товщини. Завдяки цьому зменшаться втрати тепла у всій системі опалення. Крім того, слід враховувати низький опір бічних стінок ванни тиску. Це тягне за собою необхідність заповнити будь-які вільні простори між каналом і бічними стінками відповідним матеріалом.