Нещодавно було ухвалено нову постанову Кабміну України про оновлений алгоритм військового обліку за кордоном №1487. Багатьом цей документ вважається досить суперечливим, оскільки він передбачає покладання відповідальності ведення обліку військовозобов'язаних дипломатичними інституціями, що є біля інших держав. Отже, виникло дуже багато запитань, які потребують відповіді.
Новий алгоритм вимагає від консульств та посольств проводити інформаційну роботу з громадянами України щодо призову. Також їм необхідно зберігати та передавати у військкомати відомості про людей. У свою чергу, жителі України, які опинилися в іншій країні, мають з'явитися до дипломатичної установи протягом тижня після прибуття. Щоб скрасити дозвілля в черзі, можна пройти ПМ казино реєстрація і трохи відволіктися за допомогою азартних ігор.
Варто додати, що раніше дипломатичні установи України мали більш розширені повноваження. Наприклад, з людьми проводилися роз'яснювальні заходи щодо особливостей військового обліку. Крім цього, дипломати мали повідомляти ТЦК про порушення громадянами правил обліку. Як підтверджують багато юристів, сьогодні подібних зобов'язань українські дипломати не мають.
Які зобов'язання у дипломатичних установ є на даний момент
Зараз з'явилося багато повідомлень, що дезінформують, нібито особам, які перебувають за кордоном видають повістки. Цю інформацію офіційно спростувала Українська служба боротьби з дезінформацією. Сьогодні, консульства та посольства України мають такі обов'язки, згідно зі статтею 52:
- Повідомлення про початок призовної кампанії до українців, які живуть за кордоном. Важливо! Це люди, які перебувають на тимчасовому обліку консульства, не мають відстрочок та звільнень від призову;
- Допомога державі у поверненні військовозобов'язаних та резервістів на Батьківщину, якщо в Україні проводиться мобілізація, оголошено військовий стан чи діє особливий період;
- Передача даних про громадян України призовного віку до ТЦК за місцем їх реєстрації, СБУ та розвідслужби протягом тижня. Важливо! В основному, дані про прийняття чи зняття з консульського обліку.
Також, дипустанови мають вести звітність щодо військового обліку, яка зберігається протягом 5 років. Ведення обліку військовозобов'язаних, резервістів та призовників здійснюється за спеціальним списком. У цій формі є: ПІБ, актуальне місцезнаходження громадянина України за кордоном, а також дата, коли особу було взято на консульський облік або знято з неї. При цьому наприкінці додається ТЦК, де громадянин стоїть на військовому обліку.
Що з українцями, які мають посвідку на проживання в іншій країні
Юристи заявляють про те, що люди, які мають право на постійне проживання за кордоном, можуть не ставати на військовий облік. Докладніше про це можна дізнатися у частині 3 статті 36 Закону України “Про військовий обов'язок та військову службу”. Згідно з ним, облік громадян, які постійно живуть в інших країнах, не проводиться.
У рамках нової постанови Кабміну людині потрібно підтвердити свій статус. Іншими словами, знятись з обліку можна за особистого приїзду до військкомату, СБУ або розвідувального управління. Завітавши до установи, потрібно надати всі необхідні папери, які підтверджують наявність виду на постійне місце проживання за кордоном.