Стилі інтер'єру формувалися під впливом звичаїв, традицій, навіть віросповідання народів. Потім втрутився час, який змінював уявлення людей про красу та комфорт. Стилі інтер'єрів теж почали швидко змінюватися. Це стало витоком розвитку інтер'єрного дизайну. Розповідає співробітник київської студії дизайну інтер'єру Іоносфера.
Точно визначити час зародження такого напрямку, як інтер'єрний дизайн, неможливо. Його історія почала формуватися ще в давнину – згадайте хоча б звірячі шкури та наскельні малюнки у печерах. І якщо шкури несли, скоріше, практичну функцію: зігрівали у холоді, то наскельні малюнки – це не що інше, як бажання прикрасити житло.
Стилі інтер'єру формувалися під впливом звичаїв, традицій, навіть віросповідання народів. Потім втрутився час, який змінював уявлення людей про красу та комфорт. Стилі інтер'єрів теж почали швидко змінюватися. Це стало витоком розвитку інтер'єрного дизайну.
Точно визначити час зародження такого напрямку, як інтер'єрний дизайн, неможливо. Його історія почала формуватися ще в давнину – згадайте хоча б звірячі шкури та наскельні малюнки у печерах. І якщо шкури несли, скоріше, практичну функцію: зігрівали і холоді, то наскельні малюнки – це не що інше, як бажання прикрасити житло.
Готичний стиль. Від нього віє містикою, може саме тому досі фамільні замки оформляються в готичному стилі.
Ренесанс подарував нам любов до тканин, гобеленів та ліпнин. Цей стиль характеризується розкішшю та пишністю.
Модерн, що зародився в кінці XIX століття, згас через три десятиліття, щоб потім відродитися знову. Його відмінні риси – округлість ліній, відсутність симетрії.
Арт-деко зібрав у собі риси різних стилів. Його буде легко впізнати за важкими дзеркалами, плавними формами та вигинами. Стиль допускає одночасне використання антикварних меблів та екзотичних матеріалів, предметів науково-технічного прогресу. Найчастіше при оформленні інтер'єру в стилі арт-деко можна побачити чорно-білу плитку для підлоги, паркет і навіть натуральний мармур.
Хай-тек – один із найновіших напрямків дизайну інтер'єрів. Короткий стиль використовує стилістику сучасності і робить акцент на форму, а не на колірну гаму. З матеріалами можна і потрібно експериментувати, поєднуючи в одному інтер'єрі скло, метал та пластик.