Під час планування тривалого відрядження чи відпустки постає питання консервації техніки. Необхідність відключення холодильника супроводжується повним його звільненням від усього, що перебуває всередині. Це спричиняє труднощі через зберігання продуктів тривалого використання та тих, що вже заморожені. Розглянемо, як краще вчинити, щоб уникнути проблем із безпекою та псуванням їжі.

Чи вимикати холодильник перед від'їздом

Сучасна техніка не потребує постійного нагляду, але причини, через які не варто залишати ввімкненим агрегат, суттєві:

  • споживання електроенергії, що збільшує рахунок у платіжці;
  • раптова зупинка спричиняє псування продуктів і появи запаху, від якого важко позбутися;
  • перепади напруги несуть ризики ламання чи навіть пожежі.

Але від повної морозилки продуктів важко відмовитися. Щоб максимально убезпечити роботу техніки без нагляду, можна купити холодильник із функціями Vacation або Holiday. Після перемикання в цей режим морозильна камера працює, як зазвичай, а температура в холодильному відсіку підвищується до 15–180. Це економить електроенергію.

За браком режиму «Відпустка» в кухонних агрегатах енергоефективного класу можна налаштувати самостійно вручну. Для цього налаштовується максимальна температура в холодильній частині. Сучасні моделі допустимо не вимикати за дотриманням таких умов:

  • електрична проводка в будинку нова та надійна;
  • агрегат підключений до мережі через запобіжник;
  • подорож планується до 10 днів;
  • м'яса ви все ж позбулися.

Інструкція з підготовки холодильника до вимкнення

За тривалої відсутності вдома в сучасних умовах краще залишити всю техніку вимкненою. Холодильник має бути чистим, сухим, знеструмленим та з можливістю провітрювання. Для цього потрібно виконати п'ять етапів:

  1. Вимкнення. Важливо не лише натиснути кнопку в мережевому фільтрі, але й витягнути його з розетки. Можна повністю вимкнути всі автомати для припинення надходження електрики.
  2. Ревізія. Звільніть камери повністю від продуктів. Не залишайте навіть ті, які зберігаються без холоду.
  3. Розморожування. У холодильниках із функцією No Frost крижана шуба не утворюється. За браком такого способу процес триватиме довше. 
  4. Мийка. Краще застосовувати соду через те, що агресивні мийні засоби можуть пошкодити спеціальне внутрішнє покриття, а також залишитися під ущільнювачем і впливати потім на продукти. Опісля промийте стінки та полички оцтом для отримання блиску. Протріть ретельно сухим рушником усі частини та деталі агрегату.
  5. Залиште двері до камер відчиненими для провітрювання, але не підпирайте їх, це може пошкодити ущільнювачі. Краще виставити ніжки в такий спосіб, щоб корпус трохи нахилився вперед.

Такі правила допоможуть зберегти техніку до вашого приїзду й відразу почати її використовувати після ввімкнення до електричної мережі.