Горище – це те місце, яке можна облаштувати по-різному. До прикладу, з нього можна зробити господарську мансарду, дитячу кімнату або спальню. Також цей простір може виконувати роль складу. Нерідко на горище веде лише люк на стелі. Тому важливо попіклуватися про те, аби провести туди відповідний трап.
Якою має бути горищна драбина?
Якщо в підлозі горища є лише люк і в деяких проєктах будівель драбина туди не передбачена, то потрібно обов’язково встановити там підходящу стрем’янку і мати доступ до приміщення.
В першу чергу сходи на горище повинні бути функціональними. Багато також залежить від простору, який у вас є. Буває, що доступ на горище значно ускладнений. Тому при правильному виборі трапу слід це враховувати. Чималий вибір горищних драбин можна знайти на сайті https://bukwood.ua/uk: дерев’яні звичайні та утеплені, складані та інші моделі. Там ви обов’язково знайдете те, що підходить саме для вашого дому.
Горищна драбина має бути легкою, стійкою та не займати багато простору. До того ж, бажано, щоб її при потребі можна було вкоротити чи подовжити. Остаточне рішення стосовно того, який саме виріб використовувати, залежить від наявного у вас простору.
Вузька драбина на горище – досить вдале рішення. Чудово, якщо конструкція виготовлена з відносно легкого матеріалу, наприклад, дерева.
Подібну драбину можна обирати серед різних типів. Нижче розглянемо найрозповсюдженіші.
Різновиди горищних систем
В залежності від цілі використання драбини бувають наступних видів.
1. Системні (модульні) конструкції. Даний різновид призначений для самостійного складання. Його використовують для складських і господарчих горищ. Подібні драбини не функціонують, якщо доступ на горище обмежено.
2. Ножичні моделі. Їх роблять з алюмінію чи металу. Конструкція вирізняється системою складання, як у ножиць (звідси й назва). За рахунок менших розмірів короба вони встановлюються, наприклад, в стельовий отвір 50 х 80 см. Після розкладання вони фіксуються під будь-яким кутом. Чудово підходять для приміщень з високими стелями. Дані конструкції компактні, безпечні та міцні.
3. Складні секційні драбини. Цей варіант можна вдало обрати тут https://bukwood.ua/uk/horyshchni-skhody. Конструкція подібних виробів цікава тим, що деякі сегменти з’єднуються. Вказані елементи перериваються або засовуються один в одний. Складна мансардна секційна драбина – найліпший варіант, якщо мало вільного простору. Вироби можуть виготовлятися як з металу, так і з дерева. Для зручності їх можна оснастити поручнями.
Фактори, що впливають на вибір драбини
Вибір горищної стрем’янки залежить від облаштування вашої мансарди (залежить, чи у вас складське, чи жиле приміщення). Не менш важливий чинник, який враховується, це вільний простір, який у вас є. У випадку з горищами для зберігання підходять секційні складні моделі. Це хороше рішення, особливо коли доступ до люку в підлозі сильно обмежений. Найкращий матеріал для драбин є легке дерево. Якщо в проєкті дому не передбачений шлях на мансарду - ідеально підійдуть рішення з внутрішнім оздобленням.