Чимало людей подорожують залізничним транспортом з маленькими дітьми. Що зробити, аби малюку було комфортно та безпечно в поїздці? В першу чергу, правильно та завчасно купити квиток: як це зробити, детальніше дивіться тут. Зауважимо, що для дітей до 6 років поширюється безкоштовний проїзд без надання окремого місця. Але якщо їхати треба довго або вночі, краще купити окремий квиток. Скільки він коштуватиме? На це та на інші питання по темі відповідаємо у статті!
Що треба знати про залізничний квиток для дитини?
Зауважте, що вік дитини дає право на знижку вартості проїзду. Для дитини, старшої у віці від 6 до 14 років сплачується 75% проїзду. Для дітей, старше 14 років проїзд сплачується повністю.
Обов’язково потрібно мати документи, котрі посвідчують вік дитини:
- свідоцтво про народження або його нотаріально завірену копію;
- паспорт одного з батьків, де зроблено запис про дитину.
Як бути, якщо з одним дорослим пасажиром прямує більше 1 дитини до 6 років? У такому випадку пасажир має додатково купити дитячий проїзний документ на кожне місце, котре займане дітьми. Безпечно, зручно та без черг це можна зробити з e-kvytok.ua.
Як вибрати вагон та організувати відпочинок дитини?
Звісно, набагато зручніше їхати в купейному вагоні, адже атмосфера там більш затишна та спокійна. Натомість квиток до плацкарту обійдеться значно дешевше. Але там є ризик того, що малюку заважатимуть сторонні люди. Також підвищується ризик підхопити інфекцію.
Що стосується відпочинку, окремо спати у потязі може тільки доросла дитина. Зазвичай, діти молодшого віку сплять разом з батьками. Навіть якщо малюк лежить на нижній полиці, за його безпекою мають наглядати дорослі. Ніколи не кладіть його головою до вікна, щоб уникнути застуди.
Дитяча гігієна та харчування у поїзді
Дотримуватися гігієни вкрай важливо і дорослим і малим пасажирам. Тому після посадки у вагон важливо обробити антисептиком всі поверхні, яких ви можете торкнутися. Обов’язково витріть руки малюку, перевдягнути його у зручний одяг та зручні тапочки. Що стосується їжі, то краще хай це будуть фрукти, дитячі пюре, дитяче печиво, сік. Ніяких «важких» та м’ясних страв котрі можуть спровокувати отруєння.
Як організувати дозвілля малюка під час поїздки?
Варто заздалегідь подбати про те, щоб дитина не нудилася. Тому візьміть з собою у поїздку пару улюблених іграшок малюка, приладдя для малювання, розфарбовки. Можна скачати або взяти з собою цікаву книгу для малечі, можливо казкові історії або веселі віршики змусять маленького непосиду поводитися тихо і чемно.