Вибір робочої поверхні для кухонного гарнітуру – відповідальна справа. Адже вона найбільше страждає від вологості, засобів для чищення і механічного впливу. Постформінг стільниці – це одна з найякісніших та економніших поверхонь, які полюбилися господаркам.
Вигідно купити плитні матеріали та постформінг ви можете за посиланням https://tomek.lviv.ua/!
Постформінг - що це?
Постформінгом називається технологія ламінування плит МДФ, ДСП. В результаті виходить найміцніший матеріал для виготовлення кухонних фасадів та обробних поверхонь.
Технологія створення включає три етапи:
- Зчеплення плити з основним шаром або крафт-папером, просоченим смолами. Воно потрібне для надійного кріплення наступних шарів.
- Нанесення шару пластику визначає стиль стільниці. Можна вибрати пластик з будь-яким забарвленням: з малюнком або однотонний, під дерев'яне або кам'яне забарвлення.
Захист виробу від вологи та подряпин – наноситься акрилова або меламінова смола на завершальному етапі процедури.
Стільниця з постформінгом має одну особливість — закруглений край або софтформінг. Він створюється за допомогою нагрівання та спеціального преса. Пластик наносять завтовшки від 0,6 до 0,8 мм. Але деякі виробники з метою економії зменшують розмір, що призводить до швидкого псування. Щоб цього уникнути можна оглянути зріз готової стільниці або доторкнутися до панелі: якщо будуть відчуватися бульбашки, подряпини, сколи, то пластик занадто тонкий.
Часто на поверхнях преміум класу встановлюють краплевідбійник (каплезбірник) - він потрібен для захисту виворітної сторони, не обробленої пластиком. Це опукла пластикова смужка між обробленою та необробленою поверхнями. Каплезбірники можуть бути і на економних моделях, головне звертати на це увагу, якщо не хочете їх часто змінювати.
Як вибрати?
При виборі постформінгу потрібно звертати увагу на вологостійкість виробу. Вологостійкість ДСП визначають за необробленим краєм. Якщо він має зелений або синюватий колір, то це підходяща модель, тому що технологія виготовлення передбачає додавання фарбуючої основи. Плити зі МДФ менше вбирають рідини, тому вона не маркується відтінками.
Цікаво! Матові поверхні довше зберігають первісний вигляд через те, що менше схильні до механічних впливів (не видно дрібні подряпини) і догляд простіше, ніж за глянцевим покриттям.