Отримання енергії від сонця щорічно стає дедалі вигіднішим. Тільки на півдні України потужності нових СЕС за останній рік збільшилися більш ніж утричі. Зростає і кількість місць, де встановлюють сонячні батареї. У приватному секторі і навіть містах панелі монтують буквально на будь-якій площі.
Дізнатися більше про умови встановлення дахових сонячних електростанцій ви можете за посиланням https://kbenergy.com.ua/ua/dahovi-sonyachni-elektrostancii!
Вимоги до місця встановлення
Перш ніж вибирати те чи інше місце для розміщення фотоелектричних панелей, необхідно визначити, чи воно відповідатиме двом обов'язковим правилам.
- Освітленість. Якщо батареї будуть недостатньо освітлені, або кут падіння на них променів виявиться надмірно малим, вироблення енергії навіть у ясні дні буде мінімальним. З цієї причини монтаж на схилах покрівель, що виходять на північний захід, північ або північний схід безкорисний. Фасадні сонячні батареї мають велику міру свободи, і на східних або західних стінах їх можна закріпити під нахилом на південь.
- Відсутність перешкод, що відкидають тінь. Категорично не рекомендується встановлення панелей там, де існує можливість падіння на них тіні від розташованих поблизу будівель, конструкцій або дерев. У кращому разі часткове затінення навіть одного осередку призведе до різкого падіння продуктивності всієї системи.
Де встановлюють сонячні батареї?
Залишається перерахувати всі можливі місця, які відповідають перерахованим умовам, та провести їх порівняння за найважливішими параметрами.
На практиці для монтажу панелей використовують:
- схили похилих дахів;
- плоскі покрівлі;
- всі види навісів;
- вільні ділянки землі;
- фасади стін;
- балкони та лоджії;
- паркани;
- конструкцій з трекерами.
Скати похилих дахів
Вважаються оптимальним вибором по більшості значущих параметрів, якщо скат спрямований близько до південного напрямку і має кут нахилу від 30 до 55 градусів. При великих кутах витрати дещо збільшаться, оскільки доведеться використовувати кріпильні конструкції, що коректують нахил.