Обмінний курс - це просто ціна валюти, виражена в іншій валюті. Кожна країна має свій прапор, свій гімн та власну валюту, якою користуються її громадяни. Наприклад, у Великобританії ви платите фунтами, у США - доларами, у Росії - рублями, а в більшості країн Європейського Союзу - євро. Пам’ятайте, що кожна з цих валют має різне значення, тому в обмінному пункті за 1 долар ви не отримаєте 1 фунт, а за 1 грн - 1 євро.

Валютні курси на сайті https://obmin.lutsk.ua/eur-uah тісно пов'язані з макроекономічною ситуацією в нашій країні, ринковою ситуацією, економічними показниками та рівнем процентних ставок. Кожна валюта має певне значення, проте з часом вона змінюється.

На зміну валютних курсів впливають макро- та мікроекономічні фактори. Макроекономічні чинники включають хід інфляції в певній країні та зміни на валютному ринку. Що стосується мікроекономічних факторів, то до них належать:

  • ризики володіння та інвестування грошей, 

  • вартість втрати можливості купувати товари.

Фактором, який явно впливає на обмінний курс, є ВВП, тобто валовий внутрішній продукт. ВВП вважається мірою розміру економіки. Це дохід, виражений у грошових одиницях, який був отриманий протягом певного року на території певної країни громадянами цієї країни та іноземцями, які працюють на її території. Ситуація, коли ВВП зросте, означає покращення стану економіки та збільшення виробництва, що призведе до припливу іноземного капіталу. У такий момент попит на певну валюту неодмінно зросте, а отже - її курс зросте.

Ринок країни стає більш привабливим для іноземного капіталу, коли процентні ставки зростають. На рівень процентних ставок впливає грошово-кредитна політика та рішення центрального банку. Ще одним чинником, що впливає на зміни курсу валют, є вищезгадана інфляція.

Як виявилося, політична ситуація та стабільність даної країни є важливим елементом, що впливає на формування валютного курсу. Вкрай часто іноземні інвестори уважно стежать за ситуацією у певній країні, якою діяльністю займаються політичні партії, чи організовуються протести та демонстрації. Коли ситуація в країні стабільна, інвестори припускають, що так буде і в майбутньому, і що вони не понесуть збитків, пов'язаних з негативними подіями в економіці.

Не можна забувати про фактори, що впливають на обмінний курс, такі як безробіття, кліматичні фактори чи становище економічних партнерів.