Кредити та мікропозики допомагають людям вирішувати фінансові питання. Продукти мають серйозні відмінності, що стосуються термінів, вимог до позичальників, сум, порядку оформлення та інших умов.

Вимоги до позичальників – де простіше взяти гроші

Взяти кредит складніше, ніж мікропозику. Банки посилюють вимоги, рівень схвалення кредитних заявок знижується. Позичальнику потрібно відповідати певним умовам:

  • Наявність підтвердженого доходу;
  • Хороша кредитна історія;
  • Наявність застави (для деяких кредитних продуктів);
  • Певний стаж на останньому місці роботи та інше.

Отримання відмови в банку стає звичною справою. Причини не називаються, але це може бути погана кредитна історія, високе навантаження за іншими кредитами та інші фактори. Взяти кредит без відмови в МФО отримати набагато складніше.

Мікропозику взяти простіше

Щоб оформити позику на карту, потрібно відповідати простим вимогам – вік від 18 років, наявність паспорта, ІПН та мобільного телефону. Підтверджувати офіційне працевлаштування довідками не потрібно, як і запрошувати поручителів або надавати заставу. Сервіси мікрокредитування теж враховують кредитну історію, але не роблять на ній акцент, тут є ймовірність отримати позику навіть при не найкращій кредитній історії.

Способи оформлення – мікропозики видають онлайн

Мікрокредитування привертає можливістю отримати позику на карту без відвідування офісу кредитора. Це технологічний сегмент кредитування, який використовує сучасні технології. Алгоритм дуже простий:

  1. Заходьте на сайт сервісу і вибираєте параметри позики;
  2. Заповнюєте анкету і відправляєте на розгляд;
  3. Сервіс перевіряє заявку та приймає рішення;
  4. При схваленні залишається підписати договір і отримати гроші.

У випадку з мікропозик все відбувається в режимі онлайн, гроші можна замовляти в будь-якому місці і в будь-який час. Даний продукт можна порівняти з особистим запасним гаманцем, який завжди під рукою.

Оформлення кредиту в банку

Банки теж використовують онлайн-інструменти, дозволяючи подавати заявки через Інтернет, але в більшості випадків клієнтам доводиться відвідувати офіс, підписуючи договір. Заявка розглядається довше, від людини можуть зажадати надання додаткових відомостей і документів.

Суми і терміни - ключові відмінності кредитних продуктів

Мікропозик оформляється на короткий термін (в середньому на 1 місяць) і передбачає видачу сум в районі 100 – 30 000 гривень, перший кредит можна отримати під 0 відсотків. Позика гаситься одним платежем, графіка немає (при бажанні можна закривати мікрокредит декількома платежами протягом місяця, у міру появи грошей). Якщо виникають складнощі з поверненням, тоді є можливість продовжити мікропозику шляхом оплати відсотків (послуга пролонгації).

Мікрокредит допомагає вирішувати термінові питання, які потребують грошей. Інструмент прекрасно справляється з цим завданням, дозволяючи поповнювати карту буквально в кілька кліків, – розповідає кредитний експерт порталу Nominal, Артем Мірошніченко.

Кредит – це фінансовий продукт для людей, яким потрібна велика сума грошей. Видається строком на кілька років і гаситься щомісяця. Це більш серйозна фінансове навантаження.