Євро — одна з іноземних валют, яка має великий попит в усьому світі. Вона стабільна, сильна, тверда, що виключає можливість її різкої девальвації. Розплачуватися цією валютою можна практично в будь-якій країні. Залишається тільки знайти перевірений обмінний пункт, де можна буде швидко, зручно, безпечно, і що найголовніше, вигідно обміняти валюту.
Що впливає на формування курсу євро
Тверда іноземна валюта актуальна завжди. Більшість громадян вважають за краще зберігати свої заощадження не в національних грошових знаках, яким не властива висока стабільність, а в більш надійному еквіваленті — євро. Але насамперед, споживачам зовсім не зайвим буде знати, як формується, і які чинники впливають на курс євро в обмінних пунктах.
На будь-якому ринку існує два потужних регулятори — це попит, та пропозиція. На валютному і міжбанківському ринку в цій ролі виступають експортери, та імпортери. Виходячи з цього, можна визначити, які чинники впливають на формування курсу євро:
- Торги на валютному ринку. По суті — це валютні спекуляції, де учасниками торгів встановлюється співвідношення попиту та пропозицій на євро. Щоб отримати прибуток, вони купують, або продають котирування вищезгаданого активу, що впливає на його вартість.
- Курс фінансових установ. Станом на сьогодні існує 4 курси: офіційний від Нацбанку, комерційний від міжбанку, обмінні пункти, та «чорний ринок», або приватні особи. Це також впливає на курс євро, оскільки кожна установа хоче отримати свій прибуток, і встановлює свої умови співпраці.
Вибір обмінника
У наш час найбільший попит мають спеціалізовані обмінні пункти, адже курс євро до гривні, як і іншої іноземної валюти, знаходиться трохи нижче, ніж в банківських установах. Завдяки цьому споживач отримує можливість заощадити. Звичайно, серед обмінних пунктів можуть зустрічатися і шахраї. Саме тому перш ніж здійснювати обмін, слід дізнатися якомога більше інформації про установу, і насамперед — про її надійність.