Сонячна батарея - пристрій, що перетворює сонячне випромінювання в електричну енергію. Вперше метод роботи сонячної батареї був розроблений 1839 році фізиком Олександром Беккерелем, а практичне застосування метод отримав в 1873 після винаходу першого напівпровідника. Технологія використання енергії сонця в цілях забезпечення ресурсів набуває все більшої популярності по всьому світу. Одержуваний вид енергії є відновлюваним, фінансові витрати при експлуатації сонячних батарей дуже низькі - кошти потрібні тільки на покупку та установку устаткування.
Енергія, що виробляється цим джерелом, є дешевою та доступною і завдяки цьому широко використовується в усьому світі. Якщо ви вирішили долучитися до суспільства "зеленої енергетики", ми пропонуємо вам придбати сонячні батареї на сайті https://prel.prom.ua/g2638645-sonyachni-batareyi для приватного будинку, дачі або навіть квартири.
Як влаштовані сонячні батареї?
Стандартна сонячна батарея складається з:
- алюмінієвої рами,
- сонячних елементів,
- спеціального скла,
- підкладки,
- струмоведучих жил,
- розподільчої коробки.
Рама панелі - алюмінієва конструкція, що надає твердість виробу та утворює основу для інших деталей батареї. Сонячні елементи - кремнієві напівпровідникові фотоелектричні перетворювачі, виготовлені, як правило, монокристалічним або полікристалічним методом. Використання напівпровідникових перетворювачів дає можливість прямого, одноступінчатого перетворення енергії, що дозволяє використовувати сонячні батареї найбільш ефективно.
У сонячній батареї використовується фотовольтний ефект, що виникає в неоднорідних напівпровідникових структурах при контакті з сонячним випромінюванням. Неоднорідність напівпровідникового шару сонячної батареї досягається легуванням одного напівпровідникового шару різними домішками або з'єднанням декількох шарів напівпровідників з різною шириною забороненої зони - створенням гетеропереходів. Ефективність використання фото провідника характеризується оптичними властивостями провідника, одним з яких є фотопровідність. Втрати енергії при роботі сонячних батарей пов'язані з декількома процесами:
- частковим відображенням сонячних променів від поверхні перетворювачів;
- проходженням частини променів, через фотоперетворювачів без поглинання в них;
- розсіюванням надлишкової енергії фотонів на теплових коливаннях ґрат;
- внутрішнім опором перетворювачів.