Дратівливість, перепади настрою, неспокій, порушення сну - це симптоми нервового виснаження. Співвітчизники часто стикаються з такою роботою. Найчастіше нервове виснаження настає через роботу - вона приносить багато стресу. Про інші причини нервового виснаження вдасться дізнатися за посиланням.
Як не запустити проблему?
Не завжди людина здатна розпізнати своє небезпечний стан. Симптоми можуть бути не такими очевидними. Наприклад, виснаження нервової системи може проявитися в:
- порушеннях сну;
- головних болях;
- порушеннях травлення.
На фоні нервового виснаження у людини може виникати гостре почуття самотності.
Чим небезпечне нервове виснаження?
Потрібно розуміти, що це не медичний термін. Правильно говорити - астенічний синдром. У нього є два етапи.
Про час першого з'являється дратівливість, людина часто спалахує від гніву. На другому етапі такі стани змінюються апатією.
Перераховані явища не є нормальними. Вони призводять тільки до більшого безладдя в сімейному житті та кар'єрі.
Погіршується здоров'я, причому не тільки психологічне. Людина відчуває постійну втому, її працездатність знижується.
До кого звернутись?
Самодіагностика - не найкраще рішення. Нервове виснаження за симптомами нагадує ряд інших захворювань. Тому слід довірити постановку діагнозу фахівцеві.
У людини часто виникає питання - до фахівця якого профілю варто йти. Зазвичай рекомендують відвідати:
- невропатолога,
- ендокринолога;
- терапевта;
- психоневролога;
- психотерапевта.
Можна вибрати одного фахівця або відвідати відразу 2-3. Кращим буде другий варіант. Обстеження у фахівців дозволить виключити соматичну, судинну, ендокринну патологію. Треба бути готовим до обстежень. Іноді простого огляду недостатньо, щоб зрозуміти, з чим пов'язаний психоемоційний розлад.
Лікар підкаже, як впоратися з нервовим виснаженням. Зазвичай допомагає зміна образу життя - усунення факторів, що викликають стрес. Додатково лікар може призначити медикаментозну терапію - препарати вибираються з урахуванням стану пацієнта.
Профілактика нервового виснаження
Кращим рішенням є нормалізація праці та відпочинку. Не відмовляйтеся від відпустки - вона допомагає зберігати нормальне психологічного здоров'я. Проводити канікули краще не вдома. Також корисно більше часу приділяти сім'ї.
Важливо також дотримуватися режиму харчування. Приділяйте увагу сну. Він повинен тривати від 7 до 10 годин.