До придбання будь-якої побутової техніки необхідно віднестися відповідально та добре до цього підготуватися. Покупка пилососа не виняток. Якщо при виборі ви не врахуєте важливі параметри, то є велика вірогідність того, що придбаний прилад не виправдає ваших очікувань уже найближчим часом.

В даній статті ви знайдете практичні поради, які допоможуть вам вибрати якісний пилосос, який точно вас не розчарує.

Види пилососів

Технології не стоять на місці, а тому постійно з’являється техніка з більшим набором функцій, іншим принципом роботи, покращеною конструкцією. Це має місце абсолютно у всіх сферах, в тому числі і в сфері домашнього прибирання. В даний час вже існують і активно використовуються наступні типи пилососів:

  1. Пилососи для сухого прибирання. Це звичайні і звичні для кожного з нас прилади, за допомогою яких здійснюється сухе прибирання в приміщеннях. Принцип роботи і всіх таких пристроїв однаковий, але є багато параметрів, які значно відрізняють різні моделі.

  2. Пилососи для вологого прибирання. Це прилади, схожі на попередні, але більші і важчі. Крім звичайного всмоктування сміття та пилу вони мають ще й миючий режим, завдяки якому покращується якість прибирання. Також в приміщенні стає свіжіше.

  3. Вертикальні пилососи. За зовнішнім виглядом вони нагадують швабру, але працюють за тим же принципом, що й звичайні пилососи. Тут також є моделі, які оснащені функцією вологого прибирання.

  4. Роботи-пилососи. Це інноваційні прилади, які самостійно аналізують приміщення і самостійно прибирають після прокладання оптимального маршруту. Також є моделі для сухого і вологого прибирання. Звичайно, автономність такої техніки заманює, але підходить вона далеко не для всіх, тому далі ми про неї згадувати не будемо.

Вартість техніки сильно відрізняється і чим краща якість і більше функцій, ти дорожче. Але, виходячи з практики, зовсім не обов’язково тягнутися за дорогими моделями, адже в багатьох випадках з прибиранням справляються більш дешеві аналоги. Наприклад, якщо ви проживаєте в невеликій квартирі, у вас немає домашніх тварин і довговорсистих килимів, то купувати найпотужніший і дорогий пилосос немає сенсу.

Критерії вибору техніки

Під час покупки радимо вам звернути увагу на наступне:

  1. Потужність всмоктування. Відразу потрібно запам’ятати, що потужність всмоктування і потужність, яка використовується приладом, — це не одне й те ж. Цей параметр підбирається в залежності від інтенсивності забруднюваності приміщення. Найкращий варіант — потужна модель з регулятором сили всмоктування.

  2. Рівень шуму. Шум більшості сучасних пилососів знаходиться в межах 70-80 дБ. І такий рівень вважається нормальним. Моделі з шумністю до 70 дБ вважаються тихими.

  3. Тип контейнера. Є текстильні і паперові мішки, а є пластикові контейнери. Моделі з контейнером легше витрушувати і простіше контролювати наповнюваність.

  4. Вага та габарити. Миючі пилососи найважчі і найбільші. Вертикальні найлегші і займають мінімум простору.

  5. Тип живлення. Наявність акумуляторної батареї значно розширює сферу застосування приладу. Наприклад, ви можете пропилососити в салоні автомобіля або винести килим на вулицю для ретельної чистки і попередньо максимально прибрати з нього пил та дрібне сміття.

Це дуже важливі критерії, які обов’язково треба враховувати, якщо ви хочете, щоб техніка якісно прибирала і була комфортною. Але є ще багато параметрів, які слід враховувати: тип фільтрів, наявність різних насадок, об’єм пилозбірника та ін. Підходьте до вибору відповідально, і тоді ви точно купите саме те, що вам потрібно.