Ортопедичний матрац — це спеціальний вид матраців, який рівномірно підтримує тіло людини. Це дозволяє зменшити навантаження на хребет і поліпшити кровообіг. Ефект досягається за рахунок пружин або інших наповнювачів. Використання ортопедичних матраців позбавляє від болю в м'язах і робить сон спокійним.
Варто розуміти, що якщо у людини вже є захворювання спини, то матрац не зможе його вилікувати. Для вирішення проблеми потрібно звернутися до лікаря. Такий виріб, як підкреслюють спеціалісти інтернет-магазина МебеліОк є профілактичним засобом для дітей і дорослих. Вибір ортопедичного матраца сьогодні досить великий, а тому варто бути хоча б трохи обізнаними у цьому питанні.
Види ортопедичних матраців
Найчастіше вони поділяються на два типи:
- безпружинні;
- пружинні (з залежними пружинами і з роздільними пружинами).
Кожен з них може бути доповнений такими матеріалами: латексом, пінополіуретаном, кокосовою койрою, повстю, наповнювачем з ефектом пам'яті, анатомічної піною і іншими матеріалами.
Також іноді зустрічаються «матраци-Топпери» — це виріб товщиною 4-8 см, які можна покласти на ліжко з метою її корекції. Їх перевага в невисокій ціні.
Кожен з видів може бути м'яким, середньої жорсткості і жорстким.
Наповнювачі пружинних матраців
При їх виготовленні використовують різні наповнювачі, щоб надати певні властивості, які зроблять сон комфортним. Найпопулярнішими матеріалами є:
- Латекс — натуральний матеріал, який роблять із соку каучукових дерев. Він не гниє і на ньому не розвивається цвіль.
- Пінополіуретан — одна з різновидів газонаповнених пластмас, в яких частка повітря може досягати 90%. Більш звична його назва — «поролон».
- Кокосова койра. Це натуральне волокно, зроблене з шкаралупи кокоса. Надає йому жорсткості.
Наповнювачі безпружинних матраців
Безпружинні матраци можуть бути багатошаровими і одношаровими. До їх складу, крім вищевказаних наповнювачів, також можуть входити:
- Піна або гель з ефектом пам'яті (дозволять матрацу зберігати форму тіла);
- Струттофайбер (складається з поліестеру з додаванням вовни, льону, кінського волоса або інших натуральних матеріалів);
- Синтепон (поліефірні волокна, скріплені валянням, клеєм або тепловою обробкою);
- Холлофайбер (ті ж поліефірні волокна, але в формі переплетених спіралей, які добре зберігають форму).
Експерти меблевого інтернет-магазину MebelOK, рекомендують вибирати саме безпружинні моделі. В тому разі, якщо такої можливості немає, можна обрати модель з незалежними пружинними блоками. Завдяки роздільності, навантаження у ньому перерозподіляється між усіма пружинами. Наприклад, якщо на матрац поставити чашку з чаєм, і стрибнути поруч, то чашка встоїть, а вода не виллється. Крім того, вплив ваги тіла на одне місце виробу не викликає деформації в другому місці.