Конструктори – це, мабуть, та іграшка, яку кожен з нас пам’ятає ще з раннього дитинства. У мене і у мого брата було декілька наборів кубиків. Ми любили будувати великі фортеці і змагатися у кого вона буде міцнішою та гарнішою. Такі кубики сприяють розвитку дрібної моторики, розвивають уяву, допомагають пізнавати світ, розпізнавати кольори, тощо. Проте час не стоїть на місці і розвиваючі іграшки уже не обмежуються традиційними пазлами, кубиками, конструкторами Лего тощо. Молоді та прогресивні батьки цікавляться сучасними методами розвитку дитини.
Що таке STEM-іграшки?
STEM освіта набуває все більшої та більшої популярності. Ця система навчання об‘єднує чотири галузі, що рухають сучаснім світом:
-
Sience-наука;
-
Technology-технології;
-
Engineering-інженерія;
-
Mathematics-математика.
Саме за цими напрямками лежить майбутнє. STEM-іграшки - як невеличка екскурсія в світ науки. Вони допомагають дитині не боятися досліджувати світ, закони фізики, хімії, вивчати біологію, математику, програмування, інженерію у формі гри. Таким чином, ці всі складні предмети у старшому віці не викликатимуть страх, а навпаки, бажання дізнатися більше. Навички, що набула дитина граючись такими іграшками, допоможуть їй у майбутньому.
Якщо вам здалося що ці всі іграшки складні, недоступні та дорогі, то ви помиляєтесь. В Україні вже почали розвиватися онлайн-магазини, де можна знайти конструктори, пазли й іграшки для маленьких геніїв з різним ціновим сегментом, на будь-який смак та колір. Мною перевірений сайт https://toys4brain.com.ua/
Які ж конструктори та пазли обрати для моєї дитини?
Для зручності поділимо маленьких науковців за віком, щоб вони могли ознайомитись зі світом STEM-іграшок:
- 0-4 років. Головним завданням для найменших розумників є розвиток дрібної моторики рук, розвиток креативного мислення та логіки. Найкраще з цим завданням справляються старі добрі кубики та пазли. Усі сучасні кубики виготовлені з екологічних матеріалів. Можна знайти їх найрізноманітнішних кольорів, форм, розміру.
- 5-7 років - саме цей вік ідеальний для початку пізнання цікавого наукового світу. У цей період дитина як губка, що втягує у себе всю інформацію, здобуту під час гри. Тут вже варіантів для придбання набагато більше:
•робототехніка, інтерактивні конструктори, набори з електросхемами для майбутніх інженерів та програмістів;
•конструктори для вивчення землі та всесвіту, що ознайомлять дитину з астрологією та фізикою. Можна сконструювати модель сонячної системи, змоделювати процес утворення хмар, вітру та інших фізичних явищ;
•іграшки для введення в світ хімії та біології. Спостерігаючи за виверженням домашнього вулкану і бавлячись з мильними бульбашками, дитина ознайомлюється з найпростішими хімічними реакціями. Також можна почати вивчати будову людського скелету граючись звичайним конструктором;
•3-D пазли, головоломки на настільні ігри розвинуть просторове уявлення та логіку.
•книги. Звичайні казочки уже застаріли! Невже не цікавіше та корисніше буде почитати про динозаврів?
-8-13 років. Це вже достатньо свідомий вік, коли дитина уже може обрати собі захоплення, що згодом переросте у спеціальність та роботу. Електронні конструктори не втрачають актуальності. Бавитись звичайними машинками на пульті для слабаків. Маленькі генії можуть похвалитися такими ж, але сконструйованими власноруч. Також, не менш цікавим буде проведення хімічних і фізичних дослідів у домашніх умовах;
-14+. Для старших дітей вибір теж дуже великий. Такими іграшками і батькам захочеться погратися. Конструктори-дрони, роботи, модульна електронна платформа для швидкого прототипування. Не варто забувати про книги з історіями успіху видатних людей.