Багато рибалок захоплюються спінінгової риболовлею. Це цікаве заняття, а також активний вид відпочинку. Це пов'язано з тим, що спінінгова риболовля передбачає постійні закидання приманок і постійне пересування по березі водойма в пошуках риби.
Вигідно придбати усе необхідне для спінінгової риболовлі, а також приманку ви можете на https://fish-out.com.ua/primanki/.
Успіх риболовлі, багато в чому залежить від правильного вибору всіх елементів спінінгового обладнання. Різноманітність цих елементів іноді вводить в замішання початківців спінінгістів. Щоб правильно оснастити спінінг, потрібно багато знати і не менше вміти.
З чого складається спінінгова снасть?
Зазвичай спінінгова снасть передбачає наявність наступних складових:
- спінінгового вудилища;
- котушки;
- волосіні;
- штучної приманки.
Характеристики спінінгового вудилища
Всі сучасні спінінгові вудилища розрізняються по довжині, по тесту, по класу і по строю.
Тест спінінга
Тестові характеристики вудилища вважаються основними. Вони вказуються в грамах, які наносяться на тіло вудилища і визначає верхню і нижню межа маси використовуваної приманки. Існує кілька основних класів. Наприклад:
- Легкий клас (Light) – 5-15 грамів.
- Середній клас (Medium) – 10-30 грамів.
- Важкий клас (Heavy) - 20-50 грамів.
- Надважкий клас (Extra Heavy) – більше 50 грамів.
Крім основних класів відзначаються наступні проміжні класи:
- Ультралегкий клас (Ultra Light) – 0-10 грамів.
- Среднелегкий клас (Medium Light) – 5-25 грамів.
- Середньоважкий клас (Medium Heavy) – 15-40 грамів.
Як правило, рекомендується не виходити за межі тестових обмежень. Якщо всі принади будуть легше нижньої межі, то приманку буде важко закинути на значну відстань, а якщо буде важити більше верхньої межі, то навряд чи вдасться контролювати приманку в процесі проводки. Крім цього, більш важкі, ніж зазначено в тесті, приманки здатні вивести з ладу вудилище. В основному ламається вершинка. Потім буде важко підібрати вершинку під конкретне вудилище.