конопляне насіння

На основі масла з конопляного насіння косметологи, наприклад, розроблюють лікувальні шампуні для волосся та креми для шкіри, що вповільнюють старіння шкіри та завдяки антиоксидантним властивостям вітаміну Е і інших складових масла, захищають шкіру від ультрафіолету. Користь насіння конопель була відома нашим предкам, стародавнім слов ’ янам. Вони вживали насіння в замість соняшникового, а також варили конопляну кашу. Чи може конопляне насіння принести користь вашій сім ’ ї? Так, якщо ви дбаєте про здорове харчування. Чи багато зусиль це потребує? Ні. Для початку, дізнаймося, чим корисні ці зернятка.

Склад конопляного насіння

Насіння містить калій, фосфор, залізо, цинк, натрій, марганець, мідь, магній, і навіть йод – що його зазвичай людина спроможна отримати тільки з морепродуктів, таких як морська риба або ламінарія. Місткістю мікро- і макроелементів фемінізоване насіння коноплі багатше за більшість горіхів і видів насіння, такого як кунжут, або льон, відомих своєю користю. Мінерали, присутні у конопляному насінні, необхідні для багатьох процесів обміну на клітинному рівні, а також для засвоєння вітамінів у організмі. Щодо вітамінів, насіння конопель багаті на A , B 1, B 2, B 5, B 6, PP , E , C та бета-каротин, який також перетворюється системою травлення на вітамін А.

Важко переоцінити значення наявних у конопляному насінні вітамінів, оскільки їхній дефіцит призводить до численних захворювань серцево-судинної та нервової систем, погіршує стан шкіри, волосся та м’язів, а також репродуктивної системи. Ще одна важлива властивість конопляного насіння – ідеальна пропорція жирних кислот омега 3 та омега 9, які в насінні конопель співвідносяться 1:3. Омега 3 і омега 9 присутні у багатьох горіхах або видах насіння, але їхня пропорція, наприклад, у соняшниковому насінні, робить цей корисний продукт небезпечним для здоров ’ я при надмірному вживанні. Завдяки благодатному співвідношенню жирних кислот, насіння конопель знижує рівень шкідливого холестерину та сприяє профілактиці ожиріння.

Як готувати конопляне насіння?

Не обов’язково вживати виключно конопляну олію – клітковина, яку містить насіння у цілому вігляді, допомагає роботі кишечника. Конопляним насінням присипають випічку, печиво, тістечка, мюслі.

Якщо ви захоплюєтесь випіканням дієтичного хлібу або печива, насіння конопель можна змолоти на кавомолці, і ви отримаєте якісне борошно, багате на біологічно активні складові і позбавлене шкідливого глютену, а натомість насичене білками. Зазвичай таке борошно перемішують зі звичайним у пропорції 1:2 – це полегшує приготування тіста. Якщо вам доводиться вживати соєве молоко, спробуйте конопляне, більш корисне й поживне: для цього насіння і вода в співвідношенні 1:5 перемішуються у блендері. Вегани та ті, хто не перетравлює лактозу, оцінять цей продукт, оскільки за смаковими якостями і вмістом білку, вітамінів та мінералів, молоко з насіння конопель перевершує соєве.

Для чого годиться насіння конопель, окрім їжі?

В першу чергу, це корисний і поживний корм для декоративних гризунів, папуг та свійських птахів, акваріумних рибок. Жмих, який залишається після віджиму конопляної олії, використовується у рибалці як підкормка для риби, що посилює її апетит. В лікувальних цілях насіння коноплі ефективне проти закрепу, завдяки легкій послаблюючій дії.

Джерело https://planseeds.com/ua/