Книга О. Євтушенка «Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа»- рекомендовано для прочитання перед обговоренням теми перейменування вулиць Конотопа

Починаючи від 23 вересня 2015р. сайт міста щодня публікує на своїх сторінках повну версію книги О. Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Більше ніж за два місяці публікацій в них була викладена дуже цікава та корисна інформація у світлі популярної нині політики декомунізації.

"Книга «Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа» О. В. Євтушенка – історика за фахом, археолога, краєзнавця – є цінним науковим довідником з історії та розвитку міста Конотопа. У ній міститься інформація про історію походження назв вулиць, їх виникнення та розвитку з моменту заснування до сьогодення. Автором опрацьовано чимало джерел: архівних документів, наукових праць, монографічних матеріалів.

Довідник буде справжньою знахідкою для людей, які цікавляться історією нашого міста, а також для вчителів історії, студентів, школярів. Завдяки наполегливій праці О. В. Євтушенка в історії нашого міста з’явилась ще одна науково вивірена, документально підтверджена сторінка". В. Борошнєв,член національної спілки журналістів України, краєзнавець, історик.

Від автора
Назви вулиць – це неписемний архів історії кожного населеного пункту. На сьогоднішній день у м. Конотоп налічується понад 400 вулиць та провулків. У їхніх назвах відображені свідчення історичних подій, суспільного життя, виробництва, торгівлі, побуту даного регіону різних історичних періодів.


Дослідження стосується вулиць міста, назви яких дійшли до нас із XVIII ст., а також тих, назви яких втрачені в силу тих чи інших історичних обставин. Здійснена спроба визначення походження назв вулиць, зазначення перших писемних згадок про них.

Більшість вулиць нашого міста, а особливо ті, що з’явилися у XIX – першій половині ХХ століття, своїми назвами зобов’язані певним історичним подіям, видатним діячам, які залишили помітний слід у житті та історії нашого краю й нашої країни; у назвах вулиць міститься інформація і про пам’ятки архітектури, що колись існували на території нашого міста.

На початку 1920-х рр., із встановленням нової панівної ідеології, прийшли зміни, що торкнулись усіх аспектів життя країни, у тому числі й перейменування назв географічних об’єктів. По всій країні почали перейменовуватися не лише вулиці, а й міста та села.

Із розпадом Радянського Союзу та становленням незалежної України ситуація змінилася: почали відновлюватися історично цінні дореволюційні назви, здавалося б, назавжди втрачені в лихолітті історії. Сподіваюсь, довідник стане у нагоді всім тим, хто цікавиться історією
рідного міста, дозволить доповнити уявлення про процес становлення та розвитку нашої малої батьківщини.

Висловлюю слова щирої вдячності за допомогу у виході видання нашому землякові Михайлу Васильовичу Валовому. 

З повагою, Олександр Євтушенко

З повною версією публікації книги можна ознайомитись ТУТ

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)