Яка доля чекає на Конотопську залізничну лікарню?

У зв'язку з тим, що посановою Кабінету міністрів України дільничну лікарня ст. Конотоп Південно-Західної залізниці (ПЗЗ) було передано у спільну власність територіальної громади Конотопу, найближчим часом відбудеться певний ряд реорганізацій. Чого слід чекати від чергових перетурбацій, розповідає головний лікар відділкової лікарні Юрій Злиденний.

- Що означає дана постанова?

- Те, що буде не державний заклад, а комунальний заклад. Зміниться назва, та й підпорядковуватись ми тепер будемо не медичній службі південно-західної залізниці, а міському голові та Управлінню охорони здоров'я області. Уже в цьому місяці на засіданні міської ради, а саме, 26 серпня, буде розглядатися питання стосовно передачі нашого закладу у власність територіальної громади. 

 - Це покращення, чи погіршення?

- Для залізниці, для забезпечення безпеки руху це погіршення. Адже наша відділкова лікарня проводила медогляд залізничників, надавала допомогу постраждалим у ... та багато інших специфічних функцій. І обслуговувалися у нас не тільки конотопські залізничники, але й  службовці з усього відділку ПЗЗ.  Окрім того, лікарня надає послуги близько 21-й тисячі конотопчан, тому бажано, аби сесія прийняла рішення, щоб у Конотопі було два комунальних заклади. Повинна бути здорова конкуренція. 

- Чи будете ви і надалі обслуговувати залізничників, які мають страхові поліси?

- Будуть лікуватися по страховці й надалі, адже укладено договір зі страховою компанією.

- Велися розмови про створення на вашій базі хоспісу...

- Це все серйозно. Зараз розмови ведуться на обласному рівні. У нас є приміщення, на базі якого ми можемо створити медичний центр обласного рівня. Це і додаткові робочі місця, і оплата комунальних. Наразі цією справою займається ініціативна група юристів області, та безпосередньо, міністерство Охорони здоров'я. Так що, ми і надалі розвиваємо це питання.

- Нещодавно у вас відбулися серйозні скорочення, чому?

- Це був вимушений крок, оскільки не вистачає державних коштів на виплату заробітної платні. Та щоб це не так сильно вдарило по населенню, ми об'єднали два відділення: гінекологічне та ЛОР.

Наскільки нам відомо, ставилося питання про те, щоб взагалі закрити ЛОР відділення. Сподіваємося, цього не станеться?

- Ні, це не доцільно. У нас працює єдиний в місті отоларинголог, що практикує операції. До нас звертається великий потік людей з усього Конотопа, тому закритвати це відділення було б нерентабельно. Воно цілком окупає себе. 

- То можна очікувати, що скорочень більш не буде?

- Та вже нама куди скорочувати! Або вже залишати так, як є, або взагалі закривати. Сподіваємося все ж, що до цього не дійде. Мешканцям КОнотопу потрібна ця лікарня.