На даху КНП КМР “Конотопська центральна районна лікарня ім. ак. М. Давидова” встановлено сучасну гібридну сонячну електростанцію.
Конотопська центральна районна лікарня – це кластерний медичний заклад, від електроживлення якого залежить здоров’я та життя 200 000 пацієнтів. Щомісячно будівлю пологового будинку з діагностичним центром та дитячою поліклінікою відвідують 3700 осіб, повідомили у Конотопській міській раді.
Технічні параметри нової сонячної електростанції:
– тип станції: гібридна / дахова
– потужність сонячних панелей: 40,6 кВт
– потужність інвертора: 30 кВт
– ємність акумуляторних батарей: 30,72 кВт*год
Наявність сонячної електростанції в медичному закладі – це безперебійна робота медичного обладнання; гарантоване енергопостачання операційних зал та відділення інтенсивної терапії новонароджених; значна економія коштів на електроенергії; підвищення загальної енергетичної стійкості медичного закладу – і це надзвичайно важливо для опорної лікарні в умовах воєнного стану!
Даний проєкт реалізується БФ RePower Ukraine Charitable Foundation у співпраці з партнерськими організаціями в рамках ініціативи “Відновлювані джерела енергії для стійкої України” за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва.
14 листопада в Конотопському Офісі відновлення та розвитку відбулась зустріч ініціаторів, виконавців та партнерів проєкту. До діалогу в рамках заходу були запрошені керівники місцевої влади, представники управління економіки, генеральні директори лікарень Конотопської МТГ.
Начальниця управління економіки Людмила ГАПЄЄВА презентувала гостям заходу й інші вже реалізовані проєкти, пов’язані з підвищенням енергетичної незалежності інфраструктурних об`єктів Конотопа.
Заступник міського голови Юрій ПАВЛОВ запевнив, що наше місто і надалі нарощуватиме потужності в напрямку роботи з енергоефективності, «… на сьогодні Конотопська громада вже в першості Сумської області, і даний напрямок дає нам можливості значно заощаджувати на електроенергії, бути впевненими, що під час можливої в умовах війни тривалої енергетичної кризи, навіть під час блекауту, ми зможемо ефективно виконувати першочергові завдання по збереженню життя і здоров`я наших мешканців. Ми безмежно вдячні партнерам і благодійним організаціям, таким як RePower Ukraine, що допомагають нам робити місто сучасним та енергоефективним», – зокрема зазначив посадовець.
Присутній під час тематичної зустрічі начальник відділу паливо-енергетичного комплексу Сумської ОДА Юрій ЄМЕЛЬЯНОВ подякував і благодійній організації за підтримку проєкту, і Конотопу та місцевій владі за можливість його активної реалізації на користь громаді. Також він додав, що якнайменше чотири громади Сумської області, особливо прифронотові, потребують такої підтримки від благодійників для реалізації проєктів з енергонезалежності медичних закладів і вони готові до співпраці.
Під час онлайн зв’язку з присутніми на заході директорка благодійної організації “Благодійний фонд “Репавер Юкрейн Фаундейшн” Марина ЗАМФІР, у свою чергу, подякувала Конотопській міській раді за співпрацю та дієві ініціативи. Також представниця благодійної організації підкреслила, що подібні проєкти можуть та мають реалізуватися і в інших громадах Сумщини, і на інших об`єктах медичної сфери у Конотопі. Варто бути відкритими до співпраці і мати можливість виконати умови щодо участі у цих проєктах.