Викладачі відділення «Комп’ютерні та електронні технології» Класичного фахового коледжу СумДУ продовжують брати участь в організації в Конотопі так званого мейкерспейсу – громадської майстерні, куди будь-хто з охочих зможе прийти та спроєктувати, запрограмувати і зробити певний пристрій або виріб. Також у цьому просторі планують функціонувати такі локації, як зварювання, різання, тривимірне моделювання, різання пайки, програмування тощо.
За словами Дениса НАУМОВА, натхненника та ініціатора цієї справи, майстра виробничого навчання коледжу, ідея створити таку майстерню виникла вже давно.
«Спочатку ми зрозуміли, що Клуб робототехніки (RobogeniusKon) треба розширяти, адже дітям необхідний розвиток. Для цього ми створили лабораторію з пайки. Згодом до нас у місто приїхала мобільна майстерня TOLOCAR, оператори якої провели для викладачів і здобувачів Класичного фахового коледжу навчання з калібрування 3D-принтера. А коли я відкрив для себе громадську майстерню в Києві, від знайомства з якою був у справжньому захваті, переконався, що саме такий мейкерспейс має обов’язково бути й у нашому місті», – зазначив він
Значну допомогу з облаштування майбутнього простору надає TOLOCAR. Зокрема нещодавно представники цієї мобільної майстерні передали лазерний різак Fabulaser Mini від InMachines та встановили два 3D-принтери.
Денис НАУМОВ наголошує, що простір планується відкрити для широкої громадськості вже з 1 вересня 2023 р.
«Я впевнений, – говорить Денис, – наша ініціатива є важливою, так як матиме вплив на розвиток професійної освіти серед молоді та технологічних шляхів щодо відбудови регіону».