До роковин трагедії Бабиного Яру Конотопська центральна міська бібліотека імені С. І. Пономарьова 28 вересня підготувала викладку-пам’ять «Над святою пам’яттю схилимось».
Про це повідомляє відділ культури міськради.
На виставці представлені документальні фотоматеріали, пошуки істориків, спомини, документи. Виставка занурює відвідувачів у трагічну атмосферу осінніх днів 1941 року – днів, коли нацисти почали знищення київського єврейства.
В Конотопі на околиці міста під час німецької окупації у грудні 1941 року та першій половині 1942 року німцями було розстріляно 280 сімей – 1000 євреїв, - нагадують у міському краєзнавчому музеї.
Загалом в місті на протязі 1941-1943 років німецької окупації відбувалося масове знищення мирного населення та військовополонених. Було розстріляно та замучено близько 30 тисяч чоловік. 14 червня 1997 року у Конотопі на околиці міста біля ДП «Авіакон» відкрили пам’ятник євреям, загиблим в Конотопі в роки Голокосту. Автор пам’ятника - архітектор Микола Гавриш, художнє оформлення - конотопський художник Борис Сердюк. Виготовлений пам’ятник на заводі «Буддеталь». До нього приходять, щоб покласти квіти та камінці (за єврейською традицією), для вшанування пам'яті закатованих жертв нацистського режиму.
Дивіться також: Конотопців кличуть на толоку по впорядкуванню місця розстрілів мирного населення в часи Другої світової