Відпустка на Сумщині: найпривабливіші місця для відпочинку

Літо – пора для подорожей, нових вражень та відпочинку. Якщо ви не маєте наміру цього року на довгий час віддалятися від дому і обрали відпочинок в Україні, пропонуємо добірку цікавих місць на Сумщині.

Чисті прозорі водойми і мальовничі краєвиди – це те, чим багатий цей регіон. Тож туристичні “цікавинки” Сумщині – в огляді від Суспільного.

Парк “Нескучне” у Тростянці

На околиці міста Тростянець розташувався мальовничий парк “Нескучне”, який займає площу більше 250 гектарів. Основу парку складає старий дубовий ліс та три мальовничі озера. Поблизу водойм обладнані місця для відпочинку.

gazeta.ua Фото – Олег Божко

Якщо прогулятися углиб парку, за покажчиками можна дістатися до “Гроту німф”. Це руїни стародавньої будівлі, щодо призначення якої в учених досі немає остаточного висновку, а в народі існує кілька загадкових легенд. Одна з них говорить про те, що грот – це залишок входу до старовинних підземель.

gazeta.ua Фото – Олег Божко

У парку ростуть дуби, вік яких сягає сотні років. До одного з таких відвідувачів теж приведуть маршрутні покажчики.

gazeta.ua Фото – Олег Божко

Особливості відпочинку

Гуляти парком можна цілий день. Також відпочинок можна поєднати з відвідуванням цікавих місць у центрі Тростянця – Круглого двору, музею шоколаду та краєзнавчого музею, а також палацу Голіцина. Приїхати на Тростянця можна на кілька днів, зупинившись у місцевому готелі.

Розташування

Парк “Нескучне” розташований у західній частині Тростянця, районного центру на Сумщині. Місто Тростянець розташоване у південній частині Сумської області, на шляху між Сумами та Харковом.

Як доїхати

Від Сум до Тростянця – 58 кілометрів. Дістатися можна на автомобілі (час в дорозі – близько години). Якщо їхати від Харкова – дві години на автомобілі – 128 кілометрів.

Від Сумського залізничного вокзалу до станції “Тростянець Смородине” можна доїхати приміськими потягами, які здійснюють рейси щодня. Вартість квитка – до 20 гривень. Від вокзалу до парку “Нескучне” по місту можна доїхати громадським автобусом.

Сім джерел на Глухівщині

Між селами Соснівка та Шалигине розташувалася унікальна гідрологічна пам’ятка Сумщини – “Сім джерел”. Грунтові води тут пролягають так високо, що подекуди пробиваються на поверхню, утворюючи струмки з джерельною водою.

Фото: Суспільне Суми

Джерела розкидані на площі у півгектара. Тут облаштоване місце для занурення. Воду цю вважають цілющою. Її температура не піднімається вище 5 градусів навіть влітку, тому над водою постійно стоїть пара.

Фото: Суспільне Суми

У цих місцях річка Лапуга впадає в річку Обесту. Вони обидві вузенькі, зі швидкою течією та прохолодною водою.

Особливості відпочинку

“Сім джерел” – це місце для одноденного візиту – прогулянки на природі. Поряд із цією пам’яткою розташований старовинний чоловічий монастир – Глинська пустинь, який часто відвідують туристи.

Розташування

Село Шалигине розташоване у Глухівському районі, за 20 км від Глухова та 140 км від Сум. Поруч – село Соснівка.

Як доїхати

Із Сум на автомобілі можна доїхати по Білопільській трасі (Р44) – через Білопілля та Путивль. Час в дорозі – близько 2,5 годин. Також від автовокзалу можна доїхати автобусом, який прямує через Глухів. Вартість квитка – 176 грн.

Із Глухова на автомобілі 30 хвилин – через села Заруцьке та Соснівка. Також можна доїхати автобусами “Глухів-Шалигине”, “Глухів – Ходине” та “Суми-Шалигине”. Вартість квитка – близько 25 грн.

Крейдяні гори та краєвиди Могриці

Старовинне село на березі Псла вже багато років приваблює туристів та митців з усієї України. А все – через унікальні древні пагорби, які складаються з крейди.

Facebook: Орест Коваль

Вчені вважають, що мільйони років тому на цьому місці було море, і залишки мушель і белемнітів у крейдяному грунті саме про це і свідчать.

Facebook: Світлана Качуровська

Нині пагорби височіють над Пслом, який влітку завширшки всього кілька метрів, а навесні може розливатися на величезну територію. Течія тут швидка, а вода – прозора і чиста, з численними підводними джерелами.

Могриця – популярне місце для фотосесій, пленерів та фестивалів. Найвідоміший з них – Ленд-арт фестиваль “Простір прикордоння”. Щороку влітку до цих пагорбів приїздять митці, щоб створити унікальні інсталяції, які доповнюють природні ландшафти.

Фото: Суспільне Суми

Особливості відпочинку

Найчастіше Могрицю розглядають як місце для одноденного візиту. Також тут можна відпочивати у наметах (учасники ленд-арт фестивалю саме так і роблять). У селі немає великих магазинів. Питну воду та продукти варто привезти із собою.

Розташування

Село розташоване у Сумському районі, за 31 км від Сум, у бік кордону з Російською Федерацією. Поруч – села Грунівка та Велика Рибиця.

Як доїхати

Доїхати до Могриці із Сум можна на автомобілі менш ніж за годину – через Велику Чернеччину та Барилівку. Також від центрального автовокзалу Сум кілька разів на день вирушає автобус, який курсує і у зворотньому напрямку. Вартість квитка – 40 гривень.

Блакитні озера у Сумах

Блакитні озера на околиці Сум – це дві водойми штучного походження. Вони утворились внаслідок видобутку піску в тутешніх місцях. Нині озера – місця для відпочинку містян га гостей Сум.

www.pinterest.ca

Мале озеро має площу 26 гектарів, Велике – 160 гектарів. Озера з’єднані невеличкою протокою між собою та протокою з річкою Псел.

Суспільне Суми

Водойми оточені мальовничою природою, вода в них прозора, подекуди проглядається на кілька метрів. Місцеві жителі полюбляють рибалити в цих місцях.

Особливості відпочинку

Найчастіше на озера приїздять сумчани, щоб позасмагати на пляжах на покупатися у чистих водах озер, які живляться численними підводними джерелами.

Тут обладнаний екстрим-пляж. Можна взяти напрокат човен чи катамаран. Також на озерах плавають моторні та парусні човни.

Біля Малого озера обладнані місця для відпочинку, бар, міні-магазин та парковка.

Розташування

Озера розташовані на околиці Сум, поблизу 12-го мікрорайону і простягаються до села Токарі. На берегах озер розташувалися дачні кооперативи, численні пляжі. З одного боку від озер – ліс з болотистим грунтом та старицями (старими рукавами річки Псел), з іншого – луки.

Як доїхати

Доїхати на автомобілі від проспекту М.Лушпи до Малого озера можна за 5 хвилин. Також можна дістатися пішки. До Великого озера пішки можна дістатися з боку вулиці Токарівської, доїхавши до кінцевої зупинки громадського транспорту “12-й мікрорайон”. На автомобілі – з боку вулиці Михайла Кощія.

Бази відпочинку на Ворсклі

Ворскла, одна з найчистіших річок України, на Сумщині тече у Великописарівському та Охтирському районах. У долині річки розташований Гетьманський національний природний парк, який створено для збереження заплави річки.

klimentovo.com.ua

На річці розташовані кілька баз відпочинку, які надають різний за рівнем сервіс – у селах Климентове, Чернеччина, Буймерівка. Більшість із них мають обладнані для купання пляжі.

http://buymerovka.com/

Втім, відпочинок на Ворсклі не може обмежуватися винятково відвідуванням баз. Тут популярними також є байдаркові справи, наметові табори. Заплава річки – це унікальна мальовнича природа.

park-slavna.com.ua

Особливості відпочинку

Бази відпочинку на Ворсклі передбачають можливість як одноденного, так і багатоденного відпочинку. До послуг відвідувачів – окремі котеджі або номери в невеликих будівлях.

На територіях є басейни, спортивні та дитячі майданчики, пляжі. Більшість баз надають послуги з прокату катамаранів та човнів.

Розташування

Бази відпочинку розташовані в Охтирському районі. Вони оточені сосновими лісами.

Як доїхати

До села Климентове можна дістатися на автомобілі від Сум в бік Охтирки – 70 кілометрів, трохи більше однієї години.

Від Сум до Буймерівки – 90 кілометрів, через Охтирку.

До Чернеччини їхати також потрібно повз Охтирку – 86 кілометрів.

Із Сум до Охтирки можна доїхати рейсовим автобусом. Вартість квитка – від 70 до 110 гривень

Байдаркові сплави по Сейму

Русло річки Сейм на території Сумщини дуже звивисте, з численними рукавами і заплавами, подекуди до річки підходять дикі ліси і заливні луки. Природа у цих краях нікого не залишить байдужим.

baidarki.com.ua

Саме тому тут такими популярними є байдаркові сплави. На маршруті річкою можна спостерігати за зграями диких качок і чапель, а на березі милуватися численними польовими травами і квітами. У заплаві річки влаштований Сеймський регіональний ландшафтний парк.

baidarki.com.ua

Відпочивати на Сеймі можна в наметах. Розповсюджений варіант – кількаденні байдаркові сплави з риболовлею.

lookmytrips.com Фото: Вячеслав Левицький

Особливості відпочинку

Зазвичай, сплавляються вниз за течією, від сіл Нові Вирки чи Манухівка до Чумакового, від Чумакового до Путивля, від Путивля до Мутина, від Мутина до Лисогубівки. Зупинятися можна в наметах на території зазначених сіл.

Розташування

Річка Сейм тече через 5 районів Сумської області – Білопільський, Путивльський, Буринський, Кролевецький, Конотопський. Ширина русла в деяких місцях досягає 100 метрів.

Як доїхати

Доїхати до місць початку сплаву можна на автомобілях від Сум чи від Путивля. Від Сум до Манухівки – 110 км, до Чумакового – 80 км, до Путивля – 100 км, до Мутина – 134 км.