Працівники Конотопського відділу поліції довели причетність 24-річного жителя райцентру до вчинення двадцяти шахрайств. Спритник «прив’язав» банківську картку знайомої жінки до номера свого мобільного телефону, і в результаті оборудок за кілька місяців заволодів коштами в сумі більше 80 тисяч гривень.
На початку січня цього року до Конотопського відділу поліції звернулась 60 – річна мешканка райцентру. Вона розповіла правоохоронцям, що їй почали дзвонити невідомі особи, які з погрозами вимагають сплати по кредитам. Жінку це неабияк збентежило, адже останнім часом ніяких позик вона не брала, та й за попередніми жодних заборгованостей не мала, оскільки сплатила їх своєчасно.
За заявою жінки слідчі розпочали кримінальне провадження. Провівши ряд відповідних слідчих дій, у поліції встановили, що кредити, використовуючи анкетні дані потерпілої, від її імені брав 24-річний конотопчанин. У період з липня по жовтень минулого року він скоїв 20 таких оборудок. Правоохоронці з’ясували, що зловмисник дуже добре знав і саму потерпілу, і всю її сім’ю, а з донькою був у теплих приятельських стосунках. Він часто допомагав їм, спілкувався, а іноді навіть і жив у їхній сім’ї.
Одного разу, допомігши жінці оформити онлайн-кредит на нагальні потреби, чоловік зрозумів, що це привабливе джерело прибутку для цього. Тож, маючи доступ до документів потерпілої, він «прив’язав» її банківські картки до свого мобільного номера телефону, і став час від часу оформляти кредити на її ім’я. Таким чином молодик спромігся отримати кредитів на суму близько 75 тисяч гривень у 9 кредитних організаціях, та ще й викрасти з поточного рахунку потерпілої близько шести тисяч гривень.
Гроші він витрачав на азартні ігри та на інші власні потреби. Іншого заробітку зловмисник не мав, – говорить Сергій Породько, начальник Конотопського відділу поліції. – Чоловік визнає свою провину та співпрацює зі слідством. Наразі вирішується питання про оголошення йому підозри за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 185 (крадіжка) і ч. 1 та ч. 2 ст. 222 (шахрайство з фінансовими ресурсами) Кримінального кодексу України та обрання запобіжного заходу.
У разі доведення вини правопорушника у суді, йому загрожує кримінальне покарання у вигляді штрафу, арешту або ж обмеження чи позбавлення волі на строк до років.