Про це сьогодні повідомив кореспонденту 05447.com.ua головний лікар районної лікарні Володимир Носач. Він прокоментував ситуацію навколо дитячого відділення та розповів подробиці про масове отруєння в школі №3.
- Останнім часом в соціальних мережах поширюються негативні відгуки про стан дитячого відділення. Зокрема, батьки скаржаться на плісняву в деяких палатах. Чи плануєте капремонт?
- Будівля, в якій розташоване дитяче відділення, зведена ще в 1962 році. З того часу в ній жодного разу не робився капремонт. На жаль, у нас не одна така будівля. Варто згадати інфекційне відділення, яке побудоване в 1964 році, і трішки "молодше" за них онковідділення. Варто зазначити, що ще в квітні минулого року міський голова Артем Семеніхін звернув увагу на сирість в дитячій лікарні. Тоді він дав розпорядження закупити обігрівачі. На жаль, старі електричні мережі не в стані витримати таку напругу. Тож в серпні 2016 року в архітектурно-плановий відділ міськради було направлено три наших листа на розробку проектів для капітального ремонту: на внутрішні роботи, на систему водопостачання і водовідведення, а також теплопостачання і електропостачання.
В той же час я замовив експертизу, за висновком якої приміщення придатне для експлуатації за певних умов (прим. ред.: про це далі). В аварійному стані знаходиться лише веранда дитячого відділення. Ми одразу звільнили це крило.
Що стосується решти будівлі, основною вимогою експертизи було зробити внутрішню і зовнішню стяжку, адже минулоріч по стіні будівлі пішла тріщина. Але основне - підняти каналізаційні колодязі, бо вся вода стоїть під фундаментом. Вартість цих робіт наразі прораховується, і це кошти немалі. Але щоб розпочати ці роботи, треба тимчасово перевести кудись дитяче відділення. Зараз ми вирішуємо, куди саме. Думаю, не сьогодні-завтра, але до літа питання з переведенням буде вирішено.
- Які є варіанти?
- Варіантів не так вже й багато. Адже проблема в тому, що окрім простих палат потрібні бокси для дітей з гнійно-запальними та інфекційними захворюваннями, ізолятор, дві маніпуляційні, два окремих пости - такі вимоги для дитячих відділень. Щоб виділити стільки приміщень на території лікарняного містечка, треба когось потіснити, і то суттєво. Отже, треба підійти до цього питання з усією відповідальністю.
- У дитячому відділенні під сходами стоять новенькі ліжечка, в той же час матусі скаржилися, що їм доводиться спати на старих, з розтягнутими сітками.
- Так, ми закупили нові меблі для дитячого відділення, але чи має сенс ставити їх в палати, де сирість та цвіль? От в новому приміщенні і будуть використані нові меблі.
- То в нове приміщення дитяче відділення переїде назавжди, чи лише на той час, поки буде робитись капремонт?
- Я дуже сподіваюсь, що керівництво міста та депутати збережуть нам цю будівлю, адже нещодавно там були поставлені металопластикові вікна. До того ж, біля відділення є дитячий майданчик. Але головне, поряд - реанімація. І свого часу це врятувало не одне дитяче життя.
А як скоро зроблять ремонт в дитячому та інших відділеннях, залежить від умов фінансування. Держава не додала нам 18 мільйонів гривень. Ось у мене лист центрального комітету профспілки працівників охорони здоров'я. І по умовам субвенції я маю привести штатний розпис згідно цього фінансування. І тільки завдяки зусиллям міської влади у нас немає заборгованості по заробітній платі, і я особисто дуже вдячний за це міському голові Артему Семеніхіну.
Керівництво міста намагалося домовитися з райнною адміністрацією про співфінансування центральної районної лікарні, адже 30% хворих, які в нас лікуються, це саме мешканці району. Та на жаль, в районі поки що не пішли нам назустріч. Такщо питання умов, в яких знаходимуться наші хворі, в тому числі, діти, залежить від багатьох чинників.
(продовження буде)