Сьогодні в Конотопі пройшов брифінг, під час якого командувач військ оперативного командування "Північ", генерал-майор В'ячеслав Назаркін прокоментував ситуацію, яка розгорнулася днями навколо 58-ї моторизованої бригади.
Як ми вже писали, у зв'язку з 6-тою хвилею демобілізації в Конотоп прибула на місце дислокації 58-ма моторизована бригада. На даний час бригада має 4 військових гарнізони, які дислокуються на Сумщині, штаб бригади, командування та один з гарнізонів розташовані в нашому місті.
У соціальних мережах та деяких ЗМІ поширилася інформація щодо того, що місцева влада виявилася не готова до зустрічі військових, і нині особовий склад перебуває в нелюдських умовах, мовляв, солдати ночують прямо під відкритим небом.
На початку зустрічі керуючий справами виконкому Венедикт Яроцький запевнив присутніх, що Конотоп готувався до прийому бригади. За його словами, міський голова підписав розпорядження, була створена комісія, до якої увійшли майже всі структури міста. Військова частина дислокується на території ПТУ№8, для техніки відведено відповідне військове містечко та колишнє авіамістечко.
Як заявив командувач військ В'ячеслав Назаркін, умови дислокації в Конотопі задовольняють особовий склад, є тепле приміщення для ночівлі, військові забезпечені гарячою їжею. Є окремі питання, та вони оперативно вирішуються.
Ситуацію з тим, що на територію військової частини в Конотопі не пустили координатора Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Сумській області Ірину Білик, прокоментував заступник командувача військ оперативного командування "Північ" полковник Віталій Покотило, який особисто зустрічався з координатором.
"Я з нею зустрівся особисто через 7-10 хвилин, як вона прибула до військової частини. Я пояснив Ірині процедуру допуску уповноважених, представників ЗМІ, органів місцевого самоврядування, яка здійснюється у військових частинах ЗСУ. Відповідно до статуту ЗСУ, безперешкодний захід туди мають народні депутати, Уповноважені ВР з прав людини, - Уповноважені, а не координатори регіональні, - а також прямі начальники і командири бригади.
Решта всі здійснюють процедуру: звертаються до старшого керівництва і просять надати відповідний дозвіл на відвідання ВЧ і перелік проблемних питань, які вони хочуть побачити. Ірині, коли вона підійшла до КПП, я особисто представився, пояснив ситуацію, і сказав, що її на територію частини не допустять, тому що такого дозволу немає. Тим більше, проблемних питань, котрих були стосовно розміщення 58-ї бригади в Конотопі, не було.
Проблеми такого питання були в Глухові, коли військовослужбовцям, які виходили із зони АТО говорили, що вони будуть розташовані в капітальних будівлях, а коли вони приїхали, то побачили недобудовані будівлі, які будуть здаватися в 4-му кварталі. Їх дійсно розмістили в палатках".
Віталій Покотило від імені оперативного командування подякував керівництву Сумщини за теплий прийом, та запевнив, що по всіх питаннях, які на сьогодні є, посадовці йдуть на зустріч. Він вважає, що неправильно скидати всі труднощі, з якими зіткнулися солдати, на органи місцевого самоврядування. Бо якраз вони роблять все можливе, щоб полегшити військовослужбовцям і побут, і життя, і службу.
В'ячеслав Назаркін повідомив, що на території Конотопа вже сплановано будівництво солдатської їдальні та казарми, розрахованої на проживання 1 тисячі чоловік особового складу. Він запевнив, що у подальшому буде надавати пропозиції, щоб будувалося житло та інша інфраструктура для військових.
Наприкінці командувач військ оперативного командування подякував владі Конотопщини за надання допомоги та постійну турботу про солдат нашої частини.