Лише за одну добу невідомі аферисти «заробили» на довірливих громадянах майже дев’ять тисяч гривень. Назвавшись працівниками фінансової установи, пройдисвіти випитали реквізити банківських карток, і за кілька хвилин повністю спустошили їх рахунки.
До чергової частини відділу поліції із заявою про шахрайство звернулась 47-річна конотопчанка. За словами заявниці, ввечері на мобільний телефон її чоловіка надійшов дзвінок. Піднявши слухавку, жінка почула голос невідомого, який, представившись співробітником служби безпеки банку, повідомив, що з кредитною карткою її чоловіка вчиняються шахрайські дії. «Псевдобанкір» запевнив, що цьому можна зарадити, необхідно лише назвати код, що прийде в смс-повідомленні, і картка автоматично заблокується. Тільки-но потерпіла виконала всі вказівки співрозмовника, як на мобільний телефон знову надійшло смс-повідомлення. Але цього разу про зняття з банківського рахунку 6 тисяч 800 гривень. Аби з’ясувати в чому річ, жінка зателефонувала на «гарячу» лінію фінансової установи, де справжні працівники банку повідомили, що не вчиняли жодних операцій з вказаною карткою. Зрозумівши, що потрапила на «вудку» шахраїв і своїми діями повністю спустошила рахунок чоловіка, звернулась за допомогою до поліції.
Цього ж дня ще однією жертвою шахраїв став 48-річний мешканець району.Чоловік також звернувся до поліції та розповів, що його, як і в попередньому випадку, надурив працівник банку. Аферист випитав у потерпілого особисті дані та секретні коди й за кілька хвилин спустошив рахунок майже на дві тисячі гривень.
За кожним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство) та проводять досудове розслідування.
Працівники поліції вживають всіх можливих заходів щоб встановити зловмисників і повернути потерпілим гроші. Та вкотре радять громадянам бути розважливими і перевіряти інформацію отриману від незнайомих вам осіб під час подібних телефонних дзвінків.