Від самого початку 2016 рік став перевіркою на виживання для професійної освіти, пише ФонтанNews.
Переведення фінансування з державного на міський рівень, затримки заробітних плат, загроза відключення комунальних послуг через борги - всі ці проблеми зробили чималу дірку у міському гаманці (до речі, бюджет утримання конотопських училищ – 19 млн грн. на рік!), але врешті були вирішені. Наразі всі захищені статті профінансовані до 1 січня 2017 року, тож учні, і викладачі можуть не хвилюватися про зарплатню, стипендію і комуналку.
Натомість чимало хвилювань викликають поставлені державою завдання оптимізації і модернізації закладів профтехосвіти та дислокації військової частини на базі одного з конотопських училищ. Протягом всього літа велися перемовини щодо розміщення 58 окремої мотопіхотної бригади на території Конотопського професійного ліцею, більше відомого конотопцям як ПТУ №8.
Загалом ситуація виглядає неоднозначно: профтехосвіта фінансується з міського бюджету, оперативне управління здійснює облдепартамент, а всі значущі рішення і право розпоряджатися майном лишається за міністерством. Відтак Конотоп платить, але право голосу має суто номінальне.
На сьогодні Сумською облдержадміністрацією затверджено перспективний план оптимізації мережі профтехосвіти області. Згідно з цим документом конотопські училища мають будуть оптимізовані в єдиний Центр профтехосвіти, з переведенням 8 училища на базу 20.
Фактично, після об’єднання замість трьох закладів буде одна юридична особа з філіями у двох навчальних корпусах на Житломасиві та ВРЗ. Переїзд відбудеться найближчим часом, а поки що у ПТУ-20 проводиться ремонт.
У відділі освіти запевняють, що від реорганізації не постраждають ні учні, ні рівень їх підготовки: діти однозначно завершать навчання і отримають дипломи за спеціальністю, на яку вступали. А от майбутній набір буде коригуватися в залежності від попиту. Не виключено, що будуть введені нові, актуальні на ринку праці, спеціальності.