Одними з найгостріших екологічних проблем у Сумській області залишаються питання, що пов'язані з відходами, зокрема їх збиранням, вивезенням та захоронення, повідомляє Depo.Суми з посиланням на прес-службу Сумської ОДА.
На сьогодні в Сумській області об’єм утворення твердих побутових відходів склав приблизно 321 тис. тонн. Для їх захоронення використовується близько 300 санкціонованих місць, з яких 19 полігонів та звалищ. Переважна більшість полігонів ТПВ не відповідає вимогам технічних, екологічних та санітарних норм.
Як поінформувала заступник начальника Департаменту екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації Валентина Пелих, ресурс більшості полігонів ТПВ практично вичерпано. Найбільш гостро стоїть питання полігонів у містах Ромни, Буринь, Конотоп, Кролецець, Суми, Дружба та смт. Ямпіль. Більшість місць полігонів паспортизовано, проте значна їх кількість потребує змін та оновлення.
У рамках Комплексної програми поводження з відходами в Сумській області на 2016 – 2020 роки запроваджується пілотний проект будівництва регіонального полігону ТПВ для Роменського, Липоводолинського та Недригайлівського районів. На полігоні Липоводолинського району будівельні роботи завершуються, на Роменському – розпочаті. Передбачається, що такий досвід буде перенесений на інші міста та райони області.
Крім того, в області хочуть створити спеціальну робочу групу, до складу якої увійдуть представники влади та правоохоронних органів, відповідні експерти та фахівці. Це дозволить здійснити суттєві зрушення в системі управління відходами, тримати під контролем всі етапи у ланцюгу збирання, вивезення й утилізації для запобігання безконтрольного захоронення ТПВ, а також звести до мінімуму можливості негативного впливу відходів на навколишнє середовище та здоров'я людини.
Читайте також: Сміття наступає, або Конотоп на межі екологічної катастрофи;
Є неізольовані сміттєзвалища - буде і проблема бродячих тварин;
В Конотопі навколо сміттєвих контейнерів утворюються стихійні сміттєзвалища.