Конотопчан запрошують долучитися до обговорення концепції Нової української школи

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич презентувала концепцію Нової української школи – ідеологію реформи середньої освіти, що почне діяти в 2018 році.

Оскільки українська школа не готує до успішної самореалізації в житті, а український школяр отримує в школі здебільшого суму знань, які часто не вміє ззастосовувати напрактиці, тому і в освіті має бути докорінна реформа.

Міністр зазначила, що реформа орієнтована на те, щоб зробити випускника конкурентоздатним у 21-му столітті – випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя.

Виховний процес буде невід’ємною складовою усього освітнього процесу і орієнтуватиметься на загальнолюдські цінності. Виховання не буде винесено в окремі «заняття з моралі». Формування характеру можливе лише через наскрізний досвід. Усе життя Нової школи буде організовано за моделлю поваги прав людини та демократії.

Нова концепція передбачає суттєві зміни в підготовці вчителів. Велика увага приділятиметься матеріальному стимулюванню. Нова структура школи передбачає 12-річний цикл освіти. В загальних рисах, очікуються наступні інновації:

Початкова освіта: 1-2 класи - навчання через гру, оцінки не виставлятимуться; 3-4 класи - дітей вчитимуть пов'язувати вивчене з практичним життям;

Базова середня освіта: 5-9 класи - предмети за вибором;

Профільна середня освіта: старшокласник зможе обирати одне з двох спрямувань навчання: академічне і професійне. Академічне передбачає поглибнене вивчення окремих предметів (ліцей), професійне - здобуття першої професії паралельно з отриманням загальної освіти (профільні ліцеї та коледжі).

Представлений варіант концепції не є остаточним, кожен може долучитися до обговорення та надіслати свою думку щодо концепції за адресою  novashkola@mon.gov.ua. У темі листа вказуйте «Обговорення Концепції». У листі обов’язково зазначайте назву розділу, абзац і номер сторінки, яких стосуються ваші думки.

«Я хочу заохотити всіх, хто має таку можливість, об’єднувати навколо ідей нової школи освітян. Ми мусимо дивитися не тільки під ноги, плутаючись в сьогоднішніх проблемах, ми мусимо йти вперед», – додала Лілія Гриневич.